קרסו מוטורס בע"מ

כל ישראלי יוכל לציין בגאווה את רכבי ה"סוסיתא" אשר הציפו את הכבישים בשנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת, ובלטו בשל עובדה אחת: הייצור שלהן היה כחול לבן. מאז, עברו הרבה מכוניות בכביש, ורכב הסוסיתא נעלם. שוק הרכבים הישראלי חזר לתרדמת הכמעט תמידית שלו, מותיר את הנהגים הישראלים לנהוג על רכבים אשר מיובאים לארץ מכל רחבי העולם.

הפעילות של חברות ייבוא כלי הרכב השונות מהותית מאד, בהקשר הזה. מדי שנה, מיובאים ומופצים בארץ צי מרשים של רכבים תוצרת זרה, ואלה משתלבים להם באופן טבעי בכבישים. חברת קרסו מוטורס בע"מ, אשר אחראית על ייבוא כלי רכב מהחברות המובילות בעולם, מהווה שחקן מרכזי בשדה משחק זה.

החברה נחשבת לאחת החברות המשמעותיות ביותר שניתן למצוא במשק הישראלי, כפי שיעיד מיקומה במקום ה-26 ברשימת החברות הגדולות במדינה בשנת 2005.

אודות קרסו מוטורס בע"מ

ההיסטוריה של קרסו מוטורס בע"מ מתחילה ביפו לפני כמעט שמונה עשורים. ב-1933, משה קרסו, נציגה הישראלי של חברת ג'נרל מוטורס העולמית, החליט להקים חברה אשר תצעיד את ענף התחבורה בארץ לכיוון טוב יותר, באמצעות ייבוא מכוניות ממדינות שונות בעולם.

היום, עוסקת החברה בייבוא ובהפצה של כלי רכב מהחברות המובילות בעולם. כלי הרכב המובילים, בהקשר הזה, הם של חברת "רנו" הצרפתית (החל משנת 1948), "ניסאן" היפנית (1992) וצי רכבי היוקרה "אינפיניטי", גם כן מארץ השמש העולה. חשוב להדגיש כי הפופולאריות של רכבי ניסאן ורנו בעולם גבוהה מאד- בשנת 2005, למשל, היוו רכבי החברות הללו כעשירית מכלל הרכבים בעולם.

כלי רכב אלה כוללים מכוניות משפחתיות, רכבי יוקרה או מנהלים, רכבי שטח, משאיות וכן הלאה. מותגים חשובים נוספים המיובאים לארץ על ידי קרו מוטורס בע"מ, בהקשר הזה, הם סמסונג ודאצ'יה.

תחומי הפעילות של קרסו מוטורס בע"מ

מלבד ייבוא הרכבים לארץ בפועל, עוסקת קרסו מוטורס בע"מ גם במערך שלם של הפצה ומכירה. הלקוח יכול לקבל את הרכבים במסגרת של מערך טרייד- אין רחב, להעניק לו טיפולים שונים במרכז השירותים הרחב, להוסיף ביטוח מכל סוג (במסגרת חברת הבת "קרסו סוכנות לביטוח בע"מ") ועוד.

הפעילות של החברה נעשית באמצעות 25 סוכניות רכב בכל רחבי הארץ, תשעה מרכזי טרייד אין, מחלקת צי רכב וכן עשרות מוסכים ומרכזי שירות.

החל משנת 2009, מוקדש חלק נרחב בפעילות קרסו מוטורס בע"מ לענף הליסינג. בשנה זו, רכשה החברה את הבעלות המלאה על "אמפא קאר ליס" והחלה להציע עסקאות בתחום ליסינג תפעולי, הליסינג המימוני והשכרת כלי רכב.

מערך השירותים של החברה

כיום, מועסקים בקרסו מוטורס בע"מ כ-400 עובדים. רבים מהם עושים דרכם מדי בוקר אל המרכז הלוגיסטי של החברה, הממוקם לו במרכז התעשייה של פארק ראם. מרכז רחב זה מכיל בתוכו אלפי רכבים, ונחשב לאחד המתקדמים מסוגו בעולם.

מלבד זאת, קרסו מוטורס בע"מ מפעילה בכל רחבי הארץ מגוון אולמות תצוגה לרכביה, וזאת בנוסף למוסכים מורשים. החברה מעניקה שירותים גם בתחום הנדל"ן, ומעורבת בפרוייקטים של בנייה לתעשיה, ביצוע יזמות תמ"א 38,  ובניה למגורים בכל הארץ.

פעילות התנדבותית רחבה

כחברה הפועלת בתחום הרכב כבר עשרות שנים, מבינה קרסו מוטורס בע"מ את החשיבות בנהיגה בטוחה וזהירה. לצורך זה, משתתפת החברה בפרוייקטים רבים למען הגברת התודעה לגבי בטיחות בדרכים ומניעת תאונות.

החברה אף פועלת בהתנדבות בתחומים חברתיים רבים, ותורמת למערכות שונות בישראל (מוסדות חינוך, מוסדות רפואיים ועוד).

מה צופן העתיד עבור קרסו מוטורס בע"מ?

בחודשים הראשונים של שנת 2011, עברה קרסו מוטורס בע"מ שינוי מהותי, כאשר הוחלט להנפיקה בבורסה. המאזנים הכספיים החיוביים של החברה, אשר כוללים מאות מיליוני שקלים הכנסות מדי שנה (ורווח נקי של כ-30 מיליון ש"ח), היוו גורם מרכזי בהחלטה זו.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *