פנסיה משלימה

קרן פנסיה משלימה היא מוצר חיסכון פנסיוני פחות נפוץ וזאת משום שברוב המקרים מדובר על מוצר שמוצע על ידי חברות הביטוח לצד קרנות פנסיה מקיפות, במילים פשוטות יותר ניתן לומר שפנסיה מקיפה היא הפרשות סכומים גדולים וחד פעמיים לקרנות הפנסיה או לחוסכים אמידים שמפקידים סכומים גדולים במיוחד לקרנות הפנסיה.

פנסיה משלימה מתאימה לשכירים בעלי משכורות גבוהות, לאנשים עם סכום כסף חד פעמי גדול המעוניינים להפקידו במסגרת קרן פנסיה ולאנשים עם משכורות גבוהות במיוחד שעברו את תקרת ההפרשות אצל קרן הפנסיה המקיפה.

פנסיה מקיפה כאמור מתאימה לשכירים אך היא מתאימה גם לעצמאיים בכל תחום, ניתן לומר אף שהיא מועדפת במיוחד על ידי העצמאיים משום שהיא מספקת להם את האפשרות לחסוך רק כשהם יכולים.

למה קרן פנסיה משלימה ייחודית כל כך ?

קרן פנסיה משלימה מחזיקה בתקנון מאוד ברור והוא רלוונטי לכל אדם שמצטרף אליה, תקנון זה קיים גם בקרנות הפנסיה המקיפות אך ניתן לומר כי המסלולים בקרנות הפנסיה המשלימות ייחודיות בכמה נקודות.

מבחינת ההשקעות ניתן לומר כי מדובר על סיכון גבוה יותר אך כמו בכל תחום אחר מסוכן יותר שווה יותר תשואות, במילים פשטות נאמר כי קרנות פנסיה משלימה משקיעות כמעט את כל כספן בשוק ההון ובאפיקים מסוכנים יותר בהן קרנות פנסיה מקיפות לא מורשות להיות מושקעות, מדובר אמנם בסיכון אך התשואות הן גדולות במיוחד.

מבחינת ההפקדות החד פעמיות ניתן לומר כי קרנות הפנסיה מאפשרות חופש מוחלט, חשוב להבין שאין תקרת הפקדות ולכן ניתן להפקיד גם באופן חד פעמי סכום כסף גדול במיוחד, כמו כן אין התחייבות לשלם באופן חודשי את הכספים וכך ניתן למשל להפקיד רק פעם אחת בשנה או אחת לרבעון וכדומה.

דמי הניהול בקרן פנסיה משלימה גם שונים משום שאין דמי ניהול על הפקדות בשל היותן לא עקביות, כמו כן יש מגוון רחב של מסלולי משיכה לכספי הצבירה ואף הטבות מס על משיכת כספים והפקדת כספים.

אז מה אתם בעצם מקבלים בתמורה לכספכם במסגרת פנסיה משלימה?

כשתגיעו לגיל הפנסיה תוכלו ליהנות מהטבות רבות במסגרת פנסיה משלימה, לא כל ההטבות תקפות לכל חברות הביטוח שמספקות את השירות אך ברובן ניתן למצוא את כל השירותים או את חלקם.

המסלולים בניהם תוכלו לבחור הם : פנסיית זקנה לכל החיים לעמית בלבד וזאת בתנאי שהוא אינו נשוי ואין לו ידוע בציבור, פנסיית זקנה לכל החיים עם הבטחת מינימום של 120 תשלומים, פנסיית זקנה לעמית ולבן או בת הזוג לכל חייהם ופנסיית זקנה לכל החיים לעמית ולבן או בת הזוג עם הבטחה של מינימום 120 תשלומים.

מה זה בעצם אומר? עמית זכאי לפנסיית זקנה מהרגע שהוא מגיע לגיל 60 ולכל חייו, הוא יכול לבחור במסלול המשפחתי ובכך הוא מבטח גם את משפחתו. כמו כן יש מסלולים עם הבטחה של 60 חודשים ואף 240 חודשים עם הבטחת תשלום ליורשיו החוקיים.

מה עוד חשוב לדעת על פנסיה משלימה ?

במסגרת הפנסיה המשלימה אתם יכולים לקבל שילוב של סכום חד פעמי ופנסיה חלקית, זאת אומרת שבתחילת הפרישה יוכל המבוטח לקבל עד 25% מהפנסיה ולאחר מכן לקבל את ההפרש בקצבה חודשית אותה מחשבים על פי ההיוון שבוצע.

דבר נוסף שאתם מקבלים במסגרת קרן פנסיה משלימה הוא פנסיית נכות, מדובר על פנסיית נכות שתשולם למבוטח במידה ואיבד את כושר עבודתו, התשלום הוא על סך 75% מהשכר של שלושת החודשים האחרונים לעבודה (הגבוה מבין שלושתם) או ממוצע של השכר לאורך 12 החודשים שקדמו לאירוע.

חשוב לדעת שבמקרים בהם הנכות נוצרת בעקבות פעולות איבה או תאונת דרכים הפנסיה המשולמת היא ללא קיזוזים מול הגורמים האחרים, אם לא די בזה הרי שקרן הפנסיה אחראית לפקיד את דמי הגמולים המלאים לחשבונות של העמית במקום העמית והמעסיק.

 חושבים על ביטוח פנסיוני? אולי קרן פנסיה משלימה היא המוצר עבורכם
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *