ערר על החלטת וועדה רפואית

הוועדה הרפואית היא הקובעת את אחוזי הנכות אותם מקבל התובע, אם בכלל. פעמים רבות התובע אינו מרוצה מהחלטת הוועדה. במקרה זה ניתנת לתובע האפשרות לערער על קביעתה של הוועדה בפני וועדה רפואית לעררים.

כיצד מגישים ערר על החלטת הוועדה הרפואית?

את הערר על החלטת הוועדה יש להגיש בתוך 30 יום מקבלת התוצאות כאשר מדובר בנפגעי עבודה (לתביעות נכות כללית או משרד הביטחון יש פרק זמן ארוך יותר להגשת הערר). הערר שתגישו צריך להתבסס על מסקנות הרופאים בוועדה הרפואית כפי שנרשמו בפרוטוקול שהוגש לכם, ולכן יש לעיין בו היטב כדי לבדוק אם לא נפלה טעות ולנסח את הערר בהתאם למסקנות הרפואיות.

מומלץ לצרף לערר מידע רפואי נוסף שיכול לשנות את קביעת הוועדה, אם זה בדיקות נוספות או חוות דעת רפואיות שיתמכו בערעורכם. כדאי להיעזר באיש מקצוע שיעזור לכם להבין את הנאמר בפרוטוקול, יכוון אתכם לנקודות שעליהן הערר יסתמך ויעזור לכם לנסח את הערר בצורה מקצועית ועניינית (כדוגמת חברות המתמחות בהכנה לועדה רפואית ובמימוש זכויות)

מתי כדאי להגיש ערר?

הגשת הערר אינה מומלצת בכל מצב וכדאיותה תלויה באחוזי הנכות שנקבעו וסיכויי הצלחת הערר.

כדאי לדעת שלא רק אתם יכולים להגיש ערעור על החלטת הוועדה, אלא גם הביטוח הלאומי יכול להגיש ערר אם לדעתו אחוזי הנכות שנקבעו לכם גבוהים מדי. אם תגישו ערר אתם למעשה מגדילים את הסיכוי שגם הביטוח הלאומי יגיש ערר ואז אתם עלולים להפסיד. כמו כן, הגשת הערר תידון על ידי וועדה נוספת שאינה מחויבת לקביעות הוועדה הראשונה, היא יכולה לדון בסעיפים שלא הופיעו בערר ועלולה לקבוע לכם אחוזי נכות נמוכים מאלו שנקבעו בוועדה הראשונה.

לכן, ההחלטה לערער אינה תמיד כדאית. המצב היחיד שבו אין ספק שכדאי לערער הוא אם לא נקבעו שום אחוזי נכות, שאז אין מה להפסיד. אם נקבעו פחות מ-10% נכות, שאז ממילא אינכם זכאים לתשלום, הכדאיות בהגשת הערר עולה אך יש לקחת בחשבון שגם במקרה זה אחוזי הנכות שנקבעו חשובים למקרה שבעתיד המצב הרפואי של הפגיעות יוחמר ואז תוכלו אולי לקבל החזרים כספיים עבור הטיפול, או שיהיו פגיעות אחרות שביחד יצטברו לאחוזי נכות גבוהים יותר המזכים בתשלום.

אם קיבלתם 10% נכות או יותר ובכל זאת ברצונכם לערער בתקווה שאחוזי הנכות יעלו, כדאי מאוד להיעזר בחוות דעת מקצועית של עורך דין או רופא המומחים בנושא כדי לבחון את אחוזי הצלחתכם.

סיוע מקצועי

גם אם ניגשתם לוועדה הרפואית ללא ייצוג של עורך דין, כאשר מדובר בהגשת ערר מומלץ יותר להיעזר בשירותיו או בשירותי  חברה בעוסקת בנושא הזכויות – בועדה רפואית של הבט"ל, שכן זו ההזדמנות האחרונה בהחלט לשנות את אחוזי הנכות שנקבעו ולאחר מכן לא ניתן לערער אלא בבית דין לעבודה שאין בסמכותו לשנות את גובה הנכות שנקבעה, אלא רק לדון בהיבטים משפטיים.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *