ליסינג פרטי

כיום, קשה מאד להסתדר ללא מכונית צמודה. עם זאת, רכישה של מכונית אינה באה בחשבון עבור חלק נרחב מהאוכלוסייה. ההוצאות על טסטים, דלק וביטוחים מסתכמות בעשרות אלפי שקלים מדי שנה, ולא כולם יכולים לעמוד בכך.

אז מה עושים? ליסינג פרטי עשוי להיות הפיתרון האידיאלי.

בקצרה: מהו ליסינג?

ליסינג הוא עסקה למימון כלי רכב, אשר נועדה להחליף את הרכישה המסורתית. עסקת ליסינג נחתמת לפרק זמן מסוים, ובמהלכה משלם הלקוח סכום התחלתי כלשהו על הרכב (לרוב, כ-10% עד 30% מהמחיר שלו), ומוסיף מדי חודש תשלום קבוע, כפי שנקבע בפרטי העסקה.

 כל ההוצאות השוטפות על הרכב חלות על החברה אשר "השכירה" לו את כלי הרכב.

על ליסינג פרטי

ליסינג פרטי (שהוא לרוב ליסינג מימוני) נועד, כנובע משמו, לאנשים פרטיים (להבדיל מהליסינג התפעולי שמתאים יותר לחברות ולעסקים). עסקה זו כוללת תשלום ראשוני על הרכב ופריסת תשלומים על פני מספר רב של חודשים.

בתום התקופה, רשאי הלקוח להשלים את הכספים הנותרים עד לרכישתו של הרכב לפי מחיר המחירון (ולקבלת בעלות עליו), להתחיל עסקה שונה עם כלי רכב אחר או לצאת ממנה לחלוטין.

חשוב לציין כי במשך כל תקופת הליסינג הרכב נמצא בבעלות חברת הליסינג, אך כמעט תמיד רשום על שמו של הנהג.

כמה זמן אורכת עסקת ליסינג?

אמרנו כבר שעסקאות ליסינג פרטי הן לטווח ארוך. עד כמה? זה כבר תלוי בהצעות של חברות הליסינג השונות.

אולם, ברמה הכללית ניתן לטעון כי מרבית עסקאות הליסינג משתרעות על פני תקופה של כ-3 שנים. אם תחלקו את מחיר הרכב (ללא התשלום ההתחלתי) במספר חודשי התקופה האמורה, תבינו שהתשלום החודשי נמוך באופן יחסי.

היתרונות של הליסינג הפרטי

היתרון העיקרי של ליסינג פרטי הוא, כמובן, התשלומים הנוחים, שמחליפים את עשרות אלפי השקלים שיש לשלם בפעם אחת ברכישה "רגילה". מעבר לכך, זוכה הנהג למכונית מאובזרת וחדישה, שמחירה בשוק גבוה בעשרות מונים. זאת בניגוד, כמובן, לכלי רכב "זולים" מיד שנייה, המצריכים בזבוז אינסופי של כספים על תיקונים ותחזוקה.

עסקאות הליסינג השונות כוללות ריבית בשיעור מסוים, אבל זו נוטה להיות נמוכה יותר מהריבית הנהוגה בבנקים כיום, כך שאין זה מהווה נטל כלכלי גם כן.

כמובן שגם העובדה שהטיפולים אינם חלים על הנהג מהווה פלוס עצום. אחרי הכל, מעבר לחיסכון הכספי, איו צורך לבזבז ימים ולילות בגיחה למוסכים השונים. גם כשהאוטו מתקלקל, חלילה, מונפק כמעט תמיד רכב חלופי באופן מיידי, עם תשלום השתתפות מינימלי.

תחום הליסינג הפרטי רק הולך וצובר תאוצה

כבר כיום, ניתן לראות מספר עצום של רכבי ליסינג על הכביש, וההערכה היא שעליית מחירי אחזקת הרכב תגדיל את מספרם עוד יותר. חברות ליסינג רבות מציעות עסקאות מימון גם ללקוחות פרטיים ושוק זה גדל משנה לשנה.

כדי להבין את הפוטנציאל של שוק הליסינג הפרטי, מספיק להסתכל על הנעשה בארצות הברית. שם, הנתונים מצביעים על כך ש-80% משוק הרכבים כולל עיסקאות ליסינג. לא מן הנמנע שגם בישראל שיעור הליסינג יתקרב למספרים הללו.

אולי יעניין אותך גם:

מעתה ניתן לנייד ביטוח מנהלים – מהן המשמעויות הכלכליות למבוטחים?
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *