ההלוואות של אמריקן אקספרס

אמריקן אקספרס היא אחת מחברות האשראי הגדולות והוותיקות בעולם והיא פועלת בישראל תחת זיכיון בלעדי של חברת ישראכרט. אמריקן אקספרס החלה לפעול בישראל לפני כ-15 שנה ומציעה כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים ובינלאומיים. למרות הבעלות של תשלובת ישראכרט שירותי החברה שונים מאלה הניתנים מכרטיסי האשראי הרגילים של ישראכרט וכך גם בתחום ההלוואות.

חשבתם על הלוואה?

למי ניתנות הלוואות? רק מחזיקי כרטיסי אשראי  של חברת אמריקן אקספרס יכולים לקבל הלוואות מטעם החברה. יש לציין כי כרטיס האשראי שמנפיקה החברה הוא חוץ בנקאי, כלומר אין כל חשיבות לבנק בו מחזיק הלקוח את חשבון העובר ושב שלו. להלן פרטים בנושא הלוואה לבעלי כרטיס אמריקן אקספרס:

תקופת זמן: משך זמן ההלוואה מוגבל בחברת אמריקן אקספרס ל- 24 חודשים, תקופת ההחזר המינימאלית היא 3 חודשים. ההלוואה מגיעה לחשבון הבנק של הלווה כ- שלושה ימים לאחר אישור העסקה.

קביעת גובה הריבית תלויה אמנם במרכיבים נוספים, אולם גם תקופת אורך תקופת ההחזר היא רלוונטית עבור קביעת גובה הריבית. ככל שתקופת ההחזר תתפרס על פני משך זמן ארוך יותר, צפוי המרווח מריבית הפריים לעלות. החזר הסכום הכספי בתקופת זמן של 24 חודשים במקום 12 חודשים, עשוי להקפיץ את גובה הריבית לעיתים בכ-2% ואף יותר.

גובה ההלוואה: סכום המינימום לקבלת הלוואה עומד על 1000 ₪ בעוד שסכום המקסימום עומד על 30,000 ₪. מגבלה נוספת על גובה הלוואה נקבע על ידי מסגרת האשראי הלא מנוצלת של כרטיס האשראי ועומדת על 75% מגובה מסגרת זו. למעשה, מגבילה החברה את גובה הלוואה לפי סוג כרטיס האשראי והמסגרת אליה שייך הלקוח. במקרים אלה יש לבחון את דפוסי השימוש בכרטיס האשראי ולבדוק את ההפרש בין גובה מסגרת האשראי לבין החיובים בפועל הנעשים בכרטיס.

לבעלי כרטיסים עם מסגרות אשראי רחבות לא אמורה להיות בעיה לקבל הלוואה בסכום מקסימאלי, אולם לבעלי כרטיסים עם מסגרות אשראי של אלפים בודדים עשויה להיות בעיה בקבלת סכום מקסימאלי.

קביעת שיעור הריבית: גובה הריבית נקבע על פי מספר קריטריונים ועשוי לנוע לרוב בין פריים פלוס 2% לפריים פלוס 7.5%. הקריטריונים המרכזיים לקביעת גובה הריבית הם, כרטיס האשראי של הלקוח, היסטוריית האשראי שלו ואורך משך פריסת התשלומים. מחזיקי כרטיס האשראי היוקרתיים של אמריקן אקספרס ייהנו לרוב מריביות אטרקטיביות יותר. חברת האשראי מבצעת בדיקה גם לגבי היסטוריית האשראי של הלקוח. מכיוון שהנתונים היחידים העומדים לרשותה הם נתוני האשראי של אמריקן אקספרס, גובה הריבית יעלה כנגזרת של הסיכון במתן ההלוואה. במידה וללקוח היסטוריה של אי עמידה בתשלומים או חריגה ממסגרת האשראי תעלה גם גובה הריבית.

אפשרויות לפירעון מוקדם: באמריקן אקספרס מאפשרים לבצע פירעון מוקדם בכל עת וללא גביית עמלה נוספת. אפשרות זו עשויה לחסוך אלפי שקלים למי שמסוגל להעמיד את הכספים שלווה במועד מוקדם יותר מהמועד הצפוי.

עוד על החברה: אמריקן אקספרס באתר בנק אינפו

כיצד ניתן לקבל הלוואה? את ההלוואה ניתן לקבל באמצעות שיחת טלפון או דרך אתר האינטרנט של החברה, ולאחר בדיקה מקיפה של פרטי הלקוח אשר רשומים בחבה. ההלוואות ניתנות לכל מטרה.

לאתר החברה לחצו כאן
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *