ביטחון וחסכון – גישה לחיים

עולמנו כיום הינו רווי אתגרים, הישגים והפתעות. כולנו רוצים להבטיח לעצמינו ולילדינו עתיד טוב ובטוח. כיצד נוכל להבטיח את עתידם של ילדינו הרכים, עתיד בו יוכלו לממש אפשרויות ולהגיע להישגים הטובים ביותר?

אחת הדרכים הפשוטות כדי להבטיח עתיד זה ולהרגיש בטוחים שאנו עושים את הטוב ביותר למען ילדינו היא פתיחת תוכניות חיסכון לילדים גישה אשר תקדם ביטחון וחסכון לעתידם.

תוכניות ביטחון וחיסכון לילדים

ישנן כמה אפשרויות המוצעות כיום לתוכניות ביטחון וחיסכון (תוכנית חיסכון)עבור הילדים :

סכום כסף חד פעמי

סכום כסף חד פעמי – ניתן להפקיד בתוכנית בטחון וחיסכון צמודת מדד עבור תקופה ארוכה ולקבל עליה ריבית של 4% בשנה. יתרון תוכניות בטחון וחיסכון אלו : חיסכון זה מבטיח ריבית קבועה אשר ידועה מראש. ברוב התוכניות ישנה גם אופציה ליציאה מן התוכנית אחרי שנתיים. כך שגם אם משהו ישתנה בתנאי התוכניות, מצב השוק או ביכולות ובהעדפות הכספיות שלנו, ניתן לצאת מן התוכנית. ברוב תוכניות ביטחון וחיסכון אין סכום מחוייב להפקדה ראשונית או חודשית. יש אשר משתמשים בקצבת הרך הנולד מביטוח לאומי בתור התחלת ובסיס לחיסכון לילד.

קופות גמל וקרנות

קופות גמל וקרנות – בקופות גמל וקרנות של ביטחון וחיסכון עבור הילד חשוב לבחון מה התוצאה העתידית בהשקעות באפיקים השונים תוך כדי השוואה ביניהם. כך גם ניתן לבצע שינויים במידה וקופת הגמל או הקרן אינה עוד לטעמינו. אופציות ההשקעה משתנות וזאת לפי הנכונות והיכולת של המשקיע לקחת סיכונים. (רוב ההורים נוטים לבחור בהשקעות הנושאות סיכון נמוך). רצוי לפזר את ההשקעות בכמה מסלולים: צמוד למטח, צמוד למדד, שקלים וחלק במניות, כלומר רצוי לפצל את הסכום המושקע לכמה אפיקים בכדי לקבל תשואות גדולות יותר. החיסרון בקופות הגמל הוא  שמדובר בהשקעה ל- 15 שנים ואי אפשר למשוך את הכסף החוצה גם אם מאוד רוצים בכך. כדאי לבדוק קופות חוץ בנקאיות וקופות מנייתיות כי האפיק המנייתי מניב תשואות יותר גבוהות למשך זמן לעומת אפיקים אחרים.

השקעה במניות

מניות – אפשרות השקעה בשוק המניות כשיטת ביטחון וחיסכון עבור הילדים הינה פחות פופולרית על אף שיש בה סיכוי גבוה לתשואה גבוהה והיא עשויה להיות בסופו של דבר מאוד משתלמת. ההצעה היא לפעול עם קרנות נאמנות גמישות בעלות ניהול ומעקב מקצועיים. אפשר להשקיע בקרן בהפקדה חד פעמית או בהפקדות חודשיות. החיסכון בכך הוא שתנועות הבורסה עשויות להשפיע על החיסכון שלכם.

עצות וטיפים לבחירת תוכנית ביטחון וחיסכון

לפתוח בהקדם קופת גמל על שמו של הילד ולהפקיד בה כל סכום כסף אליו אנחנו מסוגלים, גם אם אין כסף חודשי להפקדה אחר כך. הדבר יעזור בצבירת שנות ותק.

במקביל כדאי לחסוך כסף להפקדה חודשית גם אם מדובר ב-200 ₪ חודשיים. הדבר יתגלה לבסוף כהכנסה והקלה כלכלית בטווח הארוך.אפשר להפקיד את הטבות החזרי המס (למי שלא מיצה אותן) – כל הסכומים העודפים בכל שנה ניתן להפקיד בקופה על שם הילד.

 • כשהילד/ה מגיעים לגיל מצוות אפשר לנצל את הכסף שבוודאי התקבל ולהגדיל את סכום ההפקדה בתוכניות של ביטחון וחיסכון לבחירתכם.
 • חשוב לעקוב אחרי תוכניות ביטחון וחיסכון במהלך השנים. יכולת המעבר והגמישות בין התוכניות נותנות אפשרות תגובה לשינוי השוק והכלכלה.
 • כדאי לקחת בחשבון שהשקעה במניות תגרור גם עמלות. במידה וההשקעה הינה נמוכה הרי שהעמלות תהיינה גבוהות מן התשואה.
 • לקראת הזמן בו אתם רוצים לעשות שימוש בכסף רצוי לעבור לאפיק השקעה סולידי גם אם עד כה בחרתם באפיק אחר. פעולה זו תגן עליכם מפני אי היציבות של השוק ותבטיח את החיסכון.

תוכניות חיסכון הן צעד חשוב להבטחת העתיד של הילדים.
2 תגובות בנושא “ביטחון וחסכון – גישה לחיים

 1. אין ספק שהשכלתי. למדתי ממה שרשמת הרבה דברים חדשים.
  עם המצב כיום, שהכל נורא יקר מאוד חשוב לחסוך לילד מגיל צעיר. אני תוהה לחשוב מה יהיה בעוד 10 שנים נניח?
  בגלל זה מאוד חשוב לי לבחור תכנית חסכון טובה שבניי בע"ה יוכלו להעזר בה. היכן אתה ממליץ לפתוח תכנית חסכון עם תנאים טובים ונוחים?

 2. מאוד מסכימה. אני רואה את המצב היום במדינה, וחושבת על העתיד של הילד שלי בלי הפסקה.
  המצב הכלכלי שלנו לא בשמיים, אבל עדיין החלטנו שאנחנו פותחים חסכון ילדים בבנק שלנו (מזרחי) כדי להבטיח לו התחלה בראש שקט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *