פורקס- ממה כדאי להיזהר?

פורקס הוא המילה החמה כיום בעולם המסחר. שיטת מסחר זו, המבוססת על החלפה של מטבעות חוץ, טומנת בחובה שלל אפשרויות להשגת תשואות בסדר גודל עצום. למעשה, מבחינת היחס שבין השקעה לתשואה ,שיטת מסחר זו מתבררת כרווחית ביותר- אם רק יודעים לעשות זאת נכון.

החדשות הרעות הן שמסחר בפורקס מהווה לעיתים גם מלכודת כספית לא פשוטה, ממנה היציאה קשה מאוד. בדומה לשווקי מסחר אחרים, ניהול לא נכון (ובינינו- גם היעדר מזל) עלול להביא להפסד של עשרות אלפי דולרים, ואפילו יותר. אז ממה כדאי להיזהר שסוחרים בפורקס?

סכנה מספר אחת: קפיצה למים עמוקים מדי

על פניו הרעיון של מסחר בפורקס נראה פשוט: העמדת שני סוגי מטבעות אחד מול השני, לצד רכישה בזול ומכירה ביוקר כאשר השער משתנה. שערי החליפין רשומים בכל עיתון ואתר אינטרנט. אז מה יכול להשתבש?

אז זהו, שהרבה מאד. כניסה לעולם הפורקס מצריכה חודשים של תרגולים. צריך להבין כיצד פועל השוק, מתי הכי טוב לבצע את המסחר, איך להבין את שערי המטבע המשתנים ועוד. על מנת שלא להפסיד הון עתק בחודשים ראשונים אלה, מומלץ מאד לתרגל על כסף מדומה עד שמרגישים שההפסד הופך לרווח.

ניתן לפתוח חשבון וירטאולי בפורקס, שבו הכל אמיתי מלבד הכסף עימו עובדים. לאחר התרגול, אפשר להתחיל לשחק "על אמת".

היזהרו מחברות מט"ח פוקפקות

מסחר בפורקס יכול להיעשות באמצעות אחת מחברות המט"ח הקשורות לתחום. אלה לרוב מספקות לסוחר תוכנת פורקס למסחר אוטומטי לביצוע הפעולות, מעניקות לו תמיכה בכל רגע נתון ומסייעות לו בהתנהלותו היום יומית.

הבעיה היא שלא מעט חברות מט"ח, בארץ ובעולם, מנסות להרוויח על חוסר הידע של הלקוח. הן מפתות אותו לסחור בסכומי עתק כבר בחודשיו הראשונים או מעניקות לו שלל עצות סרק- וזאת כדי שיפסיד את כספו ויגרום לתפיחת קופות החברה.

טרם בחירת החברה עמה תפעלו, לכן, חשוב מאד לבדוק את המוניטין שבנתה לעצה ואת אמינותה- אפילו פורומים באינטרנט העוסקים בנושא יכולים להיות נקודת התחלה טובה.

ביל גייטס לא התעשר ביום אחד

סכנה נוספת שאורבת לסוחרי הפורקס נוגעת לציפיות מוגזמות שלהם. הם שומעים סיפורים (אמיתיים או לא) על רווח של עשרות אלפי דולרים, ומעוניינים להגיע לכך מהר ככל האפשר. הם משקיעים כסף רב מדי, לוקחים סיכונים- ומשלמים על כך ביוקר.

יש לזכור שמסחר נכון בפורקס מתבצע לאורך זמן, וכולל פעילות לפי טקטיקה קבועה. צריך לדעת להתנהל על מי מנוחות, אבל גם לדעת מתי לנצל את ההזדמנויות הפיננסיות. חוסר סבלנות הוא הבעיה הגדולה ביותר של סוחרי הפורקס הכושלים.

סכנה נוספת: מסחר בכמויות גדולות מדי

הפסד כספים בהשקעת פורקס הוא אפשרות סבירה בהחלט. אבל כשזה קורה, בוודאי תרצו להישאר עם מזומנים בחשבון. הפיתוי לסחור בפורקס בסכומי עתק גדול בהחלט, אבל במרבית המקרים ההשקעות הקטנות הן שעושות את ההבדל.

במילים אחרות: עדיף לשבת מדי יום מול המערכת ולבצע פעולות על סכומי כסף סולידיים מאשר להשתולל אחת לחודש על המערכת עם כל סכום הכסף שבחשבון. נכון, האפשרות להרוויח מיליונים תוך מספר דקות קוסמת לכל אחד מאיתנו. עדיין, בלי מחשבה זה חלום לא ממושש שאינו שונה ממילוי טפסי לוטו, למשל.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *