לימודי בנקאות – רוצה להיות בנקאי?

 

לימודי בנקאות נשמעים אטרקטיביים במיוחד ומלווים בפנטזיות לצבירת הון אישי גדול בשל הידע הנרחב אשר נצבר בתחום הפיננסים ושוק ההון אך אינם מיועדים לכל אחד ואחת. לימודי בנקאות דורשים בראש ובראשונה יוזמה, יכולות עסקיות, גילוי עניין בתחום הכלכלי ושוק ההון. אם ניחנתם ביכולות ניתוח מפותחות, ואתם מגלים התעניינות במערכות כלכליות עולמיות ומקומיות כמו גם בתחום ניהול הכספים, כנראה שלימודי בנקאות נועדו בשבילכם.

למי מיועדים לימודי בנקאות?

לימודי בנקאות משולבים כיום עם שוק ההון בשל ההתפתחות העצומה בתחום זה, וכך הסטודנטים מקבלים את הכלים המתאימים להכרת עולם הבורסה או השקעות.

בשל ההליכים הכלכליים המתרחשים בעולם כיום ותהליך הגלובליזציה המואץ, נדרש כוח אדם בעל יכולות מוכחות בתחום לימודי בנקאות. לימודי בנקאות הם גם הבסיס לכלכלה ובשל מעבר חופשי של סחורות ושירותים אחרים ושונים בין המדינות, לענף זה חשיבות עליונה.  בשנים האחרונות תחום הבנקאות השתנה לחלוטין הן בארץ והן בעולם, מדובר על כניסתם של כלים פיננסיים, טכנולוגיות משופרות ומתקדמות, ידע בהליכים מורכבים ומסחר במכשירים מתוחכמים כגון פורקס. והבנקים הפכו לעסק מסחרי משופע בכלים פיננסיים המשרתים את הלקוחות. בשל כל הנ"ל, גובר הביקוש לבנקאים בעלי השכלה אקדמאית.

לימודי בנקאות – מהי תוכנית הלימוד?

לימודי בנקאות כוללים קורסים תיאורטיים כמו גם קורסים מעשיים בתחומי הניהול, שיווק, מימון, ביטוח, בנקאות ושלל החידושים בתחום שוק ההון. באמצעות הלימודים מתוודעים הסטודנטים למערכות הבנקאיות הרלוונטיות בישראל. הסטודנטים גם מקבלים הכנה לבחינות החיצוניות של הרשות לניירות ערך על מנת שיקבלו רישיון לייעוץ השקעות ומנהל תיקים. הבוגרים אשר סיימו לימודי בנקאות משתלבים בסופו של דבר במערכות השונות ויכולים להשתתף במסלולים המכשירים ניהול בנקים.

אפשרויות תעסוקה

הלימודים מכשירים את הסטודנטים להתמודד עם אתגרים כלכליים והבנה של המערכות הרלוונטיות לתחום. במשך הלימודים ילמדו הסטודנטים גם קורסי יסוד במתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה, ניהול סיכונים, ניהול תיקי השקעות, שיווק, ניהול פיננסי ועוד נושאים . עם סיום הלימודים יוכלו הבוגרים לעבוד בבנקאות, מסחר בשוק ההון וייעוץ כלכלי. ישנם כמה מסלולים לתואר אקדמאי ראשון:

שוק ההון – עובדי שוק ההון מנהלים סיכונים, יודעים לזהות פוטנציאל לרווחים, מספקים ייעוץ בכל מה שקשור לאפיקי השקעה, גיוס משקיעים בשוק ההון וניהול תיקי השקעות. שוק ההון הוא זה שמתווך בין גורמים הזקוקים למימון לבין המשקיעים.

מימון-  הסטודנטים יוכשרו לנהל כספים, למקסם רווחים ולמזער הפסדים. התחום עצמו עוסק בגיוס, ניהול ותקצוב של כספים והיכולת להעריך את מידת הסיכון.

בנקאות – הסטודנטים יוכשרו לעבוד בבנקים בתחומי הפיקדונות, הלוואות, ניירות ערך, משכנתאות ועוד נושאים.

בסופו של דבר, מסיימי הלימודים יוכלו להשתלב במשרות בכירות בבנקים השונים, משרות ניהוליות בבורסות , ייעוץ כלכלי, ניהול בנקים, ייעוץ השקעות ועוד.

לימודי בנקאות מתפרשים למשך תקופה של שלוש שנים וניתן ללמוד אותם במסגרת לימודי כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטאות והמכללות השונות.
תגובה 1 בנושא “לימודי בנקאות – רוצה להיות בנקאי?

  1. רציתי לדעת מה צריך או איזה תעודה צריך כדי להיות מנהל בנק ואם אפשר בבקשה לפרט איזה תואר ואיזה קורסים צריך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *