בחירת שם דומיין לאתר מסחר אלקטרוני

מלאכת בחירת כתובת הדומיין לאתר העסקי הוא תהליך לא פשוט. כל בעל אתר יודע כי האתר העסקי הוא למעשה כרטיס הביקור שלו ברשת האינטרנט והוא מעוניין למשוך אליו כמה שיותר לקוחות פוטנציאלים.

בתהליך בניית האתר ניתן דגש רב להנגשת האתר ללקוחות כך שיוכלו להתמצא בו בקלות וכמובן לבצע רכישות במידה ומדובר באתר מסחר אלקטרוני. אך, חשוב להקדיש יחס מיוחד גם לכתובת הדומיין של האתר, שכן כתובת זו מהווה עבור הלקוחות הפוטנציאלים את שער הכניסה שלהם לאתר.

כאשר נדרש לבחור כתובת דומיין לאתר אינטרנט עלינו לזכור כי קשה מאד לשנות כתובת דומיין או שם מסחרי בתודעת הלקוחות ולכן יש להקדיש מחשבה רבה בשלב זה. כתובת פשוטה וקליטה תקל על הלקוחות ותגדיל את תנועת המשתמשים לאתר.

שמרו על אחידות בין כתובת הדומיין למותג

הקפידו ליצור אחידות בין המותג שלכם לבין כתובת הדומיין של האתר והשתדלו לשלב את שם החברה או המוצר בכתובת הדומיין עצמה. במקרה ושם המותג או החברה קשים לאיות או ארוכים יחסית רישמו כתובת דומיין המציגה את העסק שלכם על פי הנושא כמו לדוגמא Zer4U.co.il.

שיקלו האם לתרגם את שם העסק

במידה ושם העסק שלכם רשום בשפה העברית חשבו האם הלקוחות שלכם יעדיפו כתובת עם השם העברי של העסק או תרגום שלו לאנגלית. במקרים בהם כתובת הדומיין תכלול את שם המותג נעדיף לרשום כתובת אשר תכלול את שם המותג בצורתו המקורית. אך, במידה והכתובת מתארת מוצר כולל כמו לדוגמא Food נעדיף להשתמש באפשרות זו במקום המילה העברית Ochel.

בחרו בכתובת דומיין קלה לאיות

רישמו כתובת דומיין שיהיה קל לאיית בטלפון או בעל פה ולא תהיה בעלת צלילים דומים מידי או מילים הקשות לאיות. חשבו על מצב בו תאלצו לאיית את כתובת האתר שלכם ללקוח אשר פנה טלפונית או על לקוח שמעוניין ליידע אנשים נוספים על האתר שלכם

בחרו בסיומת הדומיין המתאימה לכם

גם לסוג הכתובת שתרשמו ישנו משקל משמעותי. במידה ואתם מייעדים את האתר לשוק מקומי הקפידו לרשום כתובת מקומית על פי מדינת היעד. במקרה של ישראל לדוגמה הקפידו לרשום כתובת דומיין בסיומת Co.il. אך, במידה ואתם פונים לשוק גלובלי רכשו כתובת גלובלית כאשר המומלצת ביותר היא כמובן סיומת Com.

בדקו אפשרות לרכישת דומיין ותיק

ישנם מקרים לא מועטים בהם נהיה מעוניינים לרכוש דומיין ותיק. היתרון בשימוש בכתובת דומיין ותיקה הוא היחס המועדף אותו היא מקבלת ממנועי החיפוש השונים והשפעתו על דירוג האתר בתוצאות החיפוש. ישנם מקרים שונים בהם נעדיף לרכוש כתובת דומיין ותיקה יותר בעלות גבוהה יחסית על מנת למשוך באופן מידיי קהל לקוחות גדול ולזכות ביתרון על פני אתרים אחרים בדירוג בתוצאות החיפוש .

במקרים רבים ההפרש בעלות ישתלם עבור מנהל האתר אשר היה מקצה את הסכום לפעולות שיווק וקידום של האתר על מנת להגיע לאותה התוצאה.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *