מומחה למיסוי מקרקעין

זה לא סוד שעסקת נדל"ן היא המורכבת והיקרה ביותר שאדם צפוי לבצע בחייו. בעוד שרבים משקיעים מאמצים לא מבוטלים במיקסום העסקה אל מול הצד המוכר או הרוכש, עלולה להיות התעלמות מה"פרטים קטנים", שההשפעה שלהם על המחיר הכולל היא דווקא גדולה. 

נושא מיסוי המקרקעין הוא מהותי בעסקאות הנדל"ן השונות, והוא עשוי להגדיר את מחיר העסקה או אפילו להציג את הכדאיות שלה באור שונה. 

הנקודה המרכזית היא שבאמצעות מומחה למיסוי מקרקעין תוכלו למקסם את העסקה, על היבטי המיסוי השונים בה, ובכך לחסוך סכומי עתק. אז כיצד המומחה יוכל לסייע לכם? ומה חשוב לדעת בדרך לבחירה הנכונה של בעל מקצוע?

המטרה: לצמצם את המיסים

תחום המקרקעין כיום כולל צדדים שונים של עולם המיסוי, שיכולים כאמור להיכנס לעסקאות הנדל"ן. זה מתחיל כמובן עם מס הרכישה, המשולם על רכישת זכות מקרקעין בישראל בהתאם לחוק מיסוי המקרקעין משנת 1963. מס הרכישה משתנה בהתאם לסכום העסקה ולסוג הנכס, כאשר החישוב שלו הוא מדורג (מדרגות מס שונות). 

חשוב לזכור עם זאת שישנן דרכים שונות להוזיל את מס הרכישה, או אפילו לקבל ממנו פטור מוחלט. מומחה לתחום יוכל בוודאי לדעת מהן אותן דרכים – ידע שאין לרוכש הדירה הממוצע – ובכך להוזיל את עסקת הנדל"ן המתגבשת בעשרות אחוזים. כך הנטל העצום ברכישת דירה, שהפך לכבד יותר על רקע עליית המחירים המפלצתית בתחום הנדל"ן בשנים האחרונות, עשוי לרדת פלאים ולהפוך את המשימה למעט פשוטה יותר.

מן העבר השני של המתרס, עומד מס השבח אשר מעצם הגדרתו נובע ממכירה של מקרקעין בישראל. מס זה מתבונן בתמורה שהרוכש קיבל על הנכס בהשוואה למחיר הרכישה שלו, תוך לקיחה בחשבון של השבחות וניכויי פחת. גם במקרה הזה יש אפשרות לפטור, לדחיות ולהקלות מס, בכוחן למקסם את מחיר העסקה. 

ההמלצה לפנות למומחה למיסוי מקרקעין נכונה גם בנסיבות האלה, והיא עשויה להגדיל משמעותית את הרווח שמבצעים מעסקת הנדל"ן. זה נכון הן במכירת נכס משיקולים פרטיים והן כאשר המטרה היא השקעה נטו.

אסור לשכוח שחוקי מיסוי המקרקעין בישראל נחשב למורכב בכל קנה מידה. הוא כולל סעיפים על גבי סעיפים שאינם פשוטים להבנה, תקדימי עבר שחשוב להכיר וגם היכרות עם הנעשה בזירה המשפטית בהווה. לכן לא מספיק שהמומחה יעסוק בתחום, כפי שחלק מעורכי הדין והמומחים האחרים עשויים להציג את עצמם, השאיפה היא למצוא בעל מקצוע שמומחה באופן מלא בתחום, בקיא בו עד לרמות הקטנות ביותר ומנוסה בהתנהלות מול הגורמים השונים בשם הלקוחות שלו.

כך התהליך נעשה יותר יעיל

יתרון חשוב אחר של המומחה למיסוי מקרקעין נוגע לכך שהוא לא רק מכיר את לשון החוק, אלא גם יודע להתנהל בתוך שדה המשחק (שכידוע, אינו פשוט כלל להתמודדות עבור אדם מן היישוב). כך למשל הוא יוכל לדעת מהי הדרך הנכונה לבצע פרוצדורה מסוימת, אילו מסמכים חשוב להגיש ומהן הטעויות הנפוצות שעלולות לסבך את התמונה. 

חלק מהמומחים מחזיקים בקשרים מועילים אל מול גורמים רלוונטיים בשדה המשחק, עובדה שעשויה לקצר תהליכים עוד יותר. אסור לשכוח שבתחום עמוס ביורוקרטיה כמו תחום הנדל"ן, אם לא יודעים מה לעשות וכיצד להתנהל – התהליכים השונים עלולים להיות ארוכים בצורה משמעותית, ובעיקר מייאשים.

השימוש במומחה למיסוי מקרקעין כרוך אמנם בתשלום, שעשוי לעלות כאשר מדובר באיש מקצוע מנוסה הנחשב לבולט בשדה המשחק בישראל. אבל, וזה אבל גדול מאוד, המחיר הזה עשוי להיות בטל בשישים אל מול היתרונות של מומחה שימקסם עבורכם את היבטי המיסוי של עסקת הנדל"ן.

עוד על מיסוי מקרקעין

אולי יעניין אותך גם:

השקעות נדל"ן בדובאי: האם זה כדאי?
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *