עלויות המדרסים – האם מדרסים יקרים בהכרח טובים יותר לרגל?

העובדות הדי מדאיגות הן שאחד מכל שני אנשים יצטרך להשתמש בשלב זה או אחר של חייו למדרסים, בין אם באופן קבוע ובין אם לפרק זמן ספציפי. המדרס עשוי לשפר בצורה דרסטית את בריאות הרגל, ובעיקר למנוע נזקים נקודתיים או מצטברים.

התמונה הופכת למורכבת אפילו יותר כשמתבוננים בתג המחיר של המדרסים, שמגיע פעמים רבות לסכומי עתק. אפשר לקבל הנחות או סבסודים מגופים שונים, דוגמת קופות החולים או המוסד לביטוח לאומי, אבל עדיין הצפי הוא להוצאה גדולה.

גם אתם זקוקים למדרסים. אתם מתחילים לבדוק את שדה המשחק, ומגלים שהוא רחב בכל קנה מידה. טווח המחירים של המדרסים הוא די רחב, ואתם חוששים שתיפלו למלכודת. כאן עולה שאלה שחייבת להישאל: האם מה שזול הוא גם טוב לרגל?

הבעיה: לפעמים מטעים אותנו

כשאנחנו פונים למכון אורטופדי, הוא נתפס עבורנו כגורם בעל סמכות, שיעניק לנו את כל הכלים לקבלת ההחלטות הטובות ביותר עבור הבריאות שלנו. אבל האם זה ככה באמת? ממש לא בטוח. מספר בדיקות שנעשו בשנים האחרונות, כולל דו"ח של מבקר המדינה, הביאו למסקנה חד משמעית: שוק המדרסים לרגליים הוא די פרוץ, ונעשים נסיונות של הטעיית הציבור.

כמו בהרבה מאד תחומים אחרים, אגב, כולל בשדה המשחק הרפואי. המכונים המקצועיים הפועלים בו הם אמנם גופים רפואיים, אבל גם עסקיים.

המשמעות של זה היא די פשוטה, ומאד מתסכלת. יכול להיות מצב בו אנחנו נשלם יותר כדי לרכוש מדרסים שלכאורה יותר טובים עבורנו, אבל לא באמת. כי זה האינטרס הכלכלי של הגורמים המוכרים ומשווקים את המדרסים האלה. יכול להיות מצב בו דגמים זולים יותר של מדרסים יהיו דווקא טובים יותר, או מתאימים יותר לרגל שלנו.

אז איך לא עושים טעויות?

אנחנו לא באים לטעון כאן שבכל מקום בו תרצו לרכוש מדרסים, ינסו להטעות אתכם. ממש לא. וגם לא שאתם צריכים לבחור תמיד את מה שזול יותר, כי בתחום הזה לפעמים הזול עלול להיות לא איכותי, ובעיקר מסוכן עבור הרגל: המחיר המינימלי של מדרס צריך לעמוד על משהו כמו 550 ש"ח, כי מחיר נמוך מכך מעיד כמעט בוודאות על חומרי גלם שאינם איכותיים.

כל מקרה צריך להיבדק לגופו (או ליתר דיוק לרגלו), במספר מובנים. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק את המדרס הספציפי שמציעים לכם היטב. מומלץ לראות שחברה אמינה עומדת מאחוריו, מה החומרים שהוא עשוי מהם, כמה זמן הוא משווק וכן הלאה.

כדי לדעת לפרש את התשובות לשאלות האלה צריך לקבל ידע מסוים בתחום, ומכאן שאפשר לערב כמה אנשי מקצוע בבחירה. אם חוששים מ"הטייה" של המכונים לעבר מוצרים יקרים, אפשר לפנות למספר אורטופדים מחוץ למכונים (למשל בקופות החולים) ולראות על מה הם ממליצים. ניתן למצוא מידע על הנושא גם באינטרנט, אבל אז חשוב לוודא שהמקור שמתבססים עליו הוא אמין.

עוד משהו שצריך לקחת בחשבון הוא שמומלץ לבצע בדיקות גם לגבי המכון שמספק את המדרסים בפועל. נסו לראות מה הניסיון והמוניטין שלו, חפשו חוות דעת אודותיו או אפילו שוחחו באופן ישיר עם לקוחות קודמים. בכל מקרה חשוב להתאים את המדרסים בצורה מדויקת לרגל, באמצעות הטבעת כף הרגל, מכיוון שהתאמה מלאה של המדרסים היא בגדר חובה.

בקשו תמיד לראות את תבנית הגבס ששימשה להכנת המדרס, כי יש חברות שמעמידות פנים שהן משתמשות בהטבעה שהן עושות – אבל בפועל לאחר שהלקוח עוזב את החדר הן משליכות את המדרס לפח, ומעניקות ללקוח לאחר מכן מדרס מוכן.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *