סליקה באינטרנט לבעלי עסקים

האינטרנט הפך לחבר הטוב ביותר שלנו. באמצעותו אנחנו מתקשרים עם אחרים, צורכים מוצרי תרבות, מתעדכנים בחדשות, וכן- גם רוכשים מוצרים. וכשזה נוגע לקנייה מקוונת של מוצרים, ברור שמזומן או צ'קים יוצאים מכלל אפשרות.

שימוש בכרטיסי אשראי, קוראים לזה. או לחילופין: סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט.

מהי סליקה באינטרנט?

סליקה באינטרנט היא למעשה הדרך בה נעשה תשלום עבור מוצרים או שירותים המוצעים באינטרנט. זהו הליך פשוט ביותר: הלקוח בוחר מוצר או שירות ומגיע לעמוד אינטרנט בו הוא מקליד את פרטי כרטיס האשראי שלו, מגדיר את מספר התשלומים (לא אפשרי תמיד) וכן מאשר את העסקה.

בתוך פחות מחצי שניה, יישלח אישור מטעמה של חברת האשראי של הלקוח על ביצוע העסקה, וזהו. בהתאם לתנאי העסקה, המוצר או השירות יסופקו ללקוח.

המרכיבים של מערכות הסליקה

חשוב לזכור כי מערכות סליקה הן מושג רחב באופן יחסי, שעה שלכל בעל אתר (או מנהל עסק) אפשרות לבחור במערכת המתאימה יותר לצרכיו. עם זאת, קיימים מספר מרכיבים שרצוי שיהיו בכל מערכות הסליקה- או שאלה יאבדו את היעילות שלהן במידה רבה.

כך, רצוי מאד שמערכות הסליקה יאפשרו תשלום באמצעות כל סוגי כרטיסי האשראי אשר מוצגים בשוק, וכן יציעו גם פתרון ידני לטובת אלה המעוניינים לעשות זאת באמצעות האינטרנט. מערכות הסליקה לא חייבות להיות מוגבלות רק לכרטיסי אשראי, ויכולות בהחלט להציע גם הוראות קבע, תשלומים, תשלום באמצעות PayPal וכן הלאה.

היתרונות של סליקה באינטרנט

סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט, אם כן, היא הדרך האופטימלית לבצע עסקאות אשראי במרחב המקוון. עבור הלקוח עומדים מספר יתרונות עיקריים: ראשית, הוא מבצע את הרכישה מהבית, מבלי שהוא נדרש להגיע לחנות, ומעבר לכך- הוא נמנע מההמתנה הממושכת בתור.

מערכות הסליקה של אתרי אינטרנט של ארגונים או חברות בעלות מוניטין חיובי תהיינה בטוחות מאד לשימוש מצידו של הלקוח. פרטיו לא יועברו לשום גורם שלישי, יוצפנו- כשמנגנוני הגנה מתקדמים גם יגנו על נסיונות פריצה ו"שליפת" פרטי כרטיסי אשראי.

ומה באשר לעסק?

מערכות סליקה מייעלות גם את ההתנהלות של בעל העסק. הוא לא צריך לרכוש מסופים להעברת כרטיסי אשראי, או להעסיק כוח אדם שיבצע את עסקאות המכירה הפרונטליות או הטלפוניות.

מערכות סליקה רבות מאפשרות גם מעקב אחר עסקאות שמבוצעות: ניתן לראות היסטוריה של עסקאות בהתאם למוצר או ללקוח, למשל, או להעביר את הדוחו"ת באופן מיידי לתכנות עיבוד נתונים. המערכות אף כוללות בתוכן מנגנון להנפקת חשבוניות עסקה ללקוח, ובכך חוסכות נייר ומאמצים מיותרים על דיוור.

מערכות סליקה בוחרים לאחר מחשבה רבה

כל הנאמר מעלה מוביל אותנו למסקנה אחת ברורה: יש להשקיע את מירב המאמצים בבחירה של מערכת סליקה שמתאימה לעסק וללקוחותיו כמו כפפה ליד. חברות רבות מציעות כיום מערכות סליקה מקוונות, ומומלץ מאד לבצע ביניהן סקר שוק טרם הבחירה.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *