יועץ המשכנתא שלכם דואג לשלום הבית

בדרך כלל מגיע השלב שבו זוג נשוי לאחר זמן מה מחליט כי הוא רוצה קורת גג משלו. הזוג מתחיל לחשוב על כמות הילדים שיש לו ועל זו העתידית, מסתכל על ההכנסה הנוכחית ועל זו העתידית ומשכלל את סך ההון שצבר. בדרך כלל הזוג עושה חישוב פשוט, הוא בודק מה התקציב שהוא יכול לעמוד בו בקניית בית וכמה משכנתא הבנק ייתן לו כדי לממש את החלום שלו. כל אחד שמגיע לפרקו מבחינה של קניית דירה ניגש ליועץ למשכנתאות בבנק כדי שיוכל לבדוק איזה משכנתא הוא יוכל לקבל ואיזה עדיפה מבחינתו.

 בדיקות כלכליות

מרגע שהזוג הגיע ליועץ משכנתאות, האחרון מתחיל בבדיקות כלכליות. מטרת הבדיקות הן לוודא את שווי הנכס שברצונם לרכוש לפי שווי ראלי לבנק (במקרה שהזוג במקרה קיצון לא יעמוד בתשלומי המשכנתא) ולבדוק האם הזוג יכול לעמוד במשכנתא.

תפקיד היועץ הוא להציע הצעה כזו שהזוג יכול לעמוד בה ומחינה סטטיסטית יוכל גם בעתיד כדי שהזוג לא יאבד את הנכס. היועץ יבדוק את המצב התעסוקתי של הזוג, תזרים המזומנים ואת עקביותו, וותק בעבודות, התנהלות של משק הבית מבחינת תקציב, הון שבני הזוג יכולים לגייס ועוד פרמטרים חשובים. לבסוף היועץ יקבע איזה סכום הבנק מאשר להעמיד למשכנתא לנוכח המצב ומה הם המדרגות לפי הבקשה.

סקירה של כל סוגי המשכנתאות באתר shakoof.org.il

 אישור המשכנתא

המדרגות הן בעצם הסיכון שהבנק לוקח על עצמו במקרה והזוג לא יכול להחזיר את המשכנתא. הבנק מגלם את הסיכון במדרגות ריבית על המשכנתא. לדוגמה אם על הון של 300 אלף הבנק מציע משכנתא של 600 אלף ₪ בריבית של 3% שנתי וצמודת מדד למשך עשר שנים,אז על משכנתא של 800 אלף, הבנק יעלה את הריבית 3.5% בנוסף למדד. זהו המצב בצורה הפשוטה ביותר. אין גם צורך להבין לעומק את כל הסוגיות כגון ריבית פריים, השפעת ריבית בנק ישראל על המשכנתא, איזה מדד ושאר הדברים. היועץ למד את המקצוע כדי לתת לכם רקע כללי של המצב ולהסביר משמעויות במידה והמצב משתנה.

 היתרון ביועץ משכנתא מקצועי

יועץ משכנתאות מקצועי יכול לחסוך ללוקחי המשכנתא סכומי כסף ניכרים לאורך תקופת החזר ההלוואה ולמנוע מצב של חדלות פירעון מצד הלווים. בעצם העבודה שהיועץ משכלל ומכמת את כל הנתונים עודות מבקש המשכנתא, מתאים את המשכנתא ותנאיה ללקוח בצורה הטובה ביותר במצב השוק הנוכחי ובראיה לעתיד. היועץ יכול גם להוסיף לחוזה ההלוואה גם נקודות פירעון מוקדם, שינוי תנאים כעבור מספר שנים, עצירת תשלומים לתקופה מסוימת במקרה של אובדן עבודה ואפילו להציע לא לקנות את הנכס המדובר כי הוא יקר מדי לתקציב ויסכן את הזוג מבחינה פיננסית.

אם כן, היועץ למשכנתאות הוא כלי מאוד חשוב בהחלטה של רכישת נכס לזוג צעיר, משקיע נדל"ן ואפילו זוג מבוגר. היועץ בעל ניסיון רב במימון, סוגי משכנתאות וראה הרבה מקרים של הרבה לקוחות, לטוב ולרע. היועץ ידע לתת לכם את הידע הזה על "מגש של כסף" כדי שתוכלו לחסוך כסף בתנאי המשכנתא, לעמוד בתשלומיה ולקנות את הנכס הנכסף מבלי להגיע לפת לחם.

אולי יעניין אותך גם:

כך תצליחו לקבל פטור ממס שבח – המדריך המלא
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *