כמה יעלה טיפול להסרת משקפיים?

טיפולי הסרת משקפיים הפכו לנפוצים מאד במהלך השנים. הם מאפשרים לאנשים לתקן את הראייה שלהם אחת ולתמיד (בתקווה), לבטל את התלות במשקפיים או בעדשות המגע וגם לשפר את ההרגשה או הביטחון העצמי של רבים.

אלא שלכל אלה יש מחיר שיש לעמוד בו, שהוא לא בהכרח נוח לתשלום. כדי לאפשר גם לכם להבין האם טיפול להסרת משקפיים משתלם עבורכם, או אם בכלל תוכלו לעמוד בו מבחינה כלכלית, החלטנו להציג בפניכם את חוקי המשחק העיקריים המאפיינים את התחום.

מגוון רחב של אפשרויות

הדבר הראשון שחשוב שתבינו הוא שממש אי אפשר לתת תשובה חד משמעית לשאלה בה עוסק המדריך הנוכחי. הסיבה לכך היא שטווח המחירים של טיפולים להסרת משקפיים הוא בהחלט רחב, עם הבדלים המגיעים פעמים רבות לכמה אלפי שקלים. ההבדל הראשון שקיים הוא בין המכונים והמומחים השונים המבצעים את הטיפולים.

זה לא סוד שיש בישראל מספר לא מבוטל של גורמים דרכם ניתן לעבור את הטיפולים, עם פערי מחירים משמעותיים. ממש לא בטוח שהצעד הנכון הוא פנייה למכון הזול ביותר שתמצאו, כי לפעמים הזול הוא לא איכותי ובעיקר מסוכן לעין. עם זאת, מכון אמין ששמו הולך לפניו יהפוך למומלץ פי כמה אם הוא יציע טיפולים במחירים סבירים.

ההבדל השני, ואולי המשמעותי יותר, תלוי כבר לאופן הספציפי של הטיפול להסרת משקפיים. קצרה היריעה מלפרט כאן על כל השיטות המשמשות כיום לטיפולים, כשאנחנו ממליצים לכם בפה מלא לסקור אותן היטב לפני שאתם מקבלים את ההחלטה הסופית.

רוצים כמה דוגמאות? בבקשה. אלו הם טווחי מחירים הגיוניים לטיפולים בחלק מהשיטות המקובלות כיום:

  • הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק – בין 8,000 ל-12,000 ש"ח לרוב.
  • הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אפי לטסיק – בין 6,000 ל-12,000 ש"ח.
  • הסרת משקפיים בלייזר בשיטת פרסביאלסיק – בין 6,000 ל-12,000 ש"ח.
  • הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסק – 6,000-12,000 ש"ח.
  • הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK  – 7,000-11,000 ש"ח.
  • הסרת משקפיים בשיטת צייס פרימיום – 9,000-13,000 ש"ח.

תמיד חפשו את המבצעים

בהמשך לסקירה שהבאנו מעלה, וגם לטווח המחירים הדי רחב של כל טיפול, אפשר להסיק שהתחום המדובר של טיפולים להסרת משקפיים הוא בהחלט תחרותי. ברמה הכללית אלו הן חדשות די טובות מבחינתכם, מכיוון שהן אומרות שאם רק תחפשו ותשקיעו מאמצים – תוכלו למצוא הצעות משתלמות.

חלק מהמכונים או המטפלים יוצאים פעמים רבות במבצעים משתלמים, במטרה למשוך לקוחות. התוצאה היא שתוכלו למצוא טיפולים עם הנחות של כמה אלפי שקלים, שיכולים להפוך את ההחלטה שלכם למשתלמת הרבה יותר.

אל תשכחו את קופות החולים

כל ישראלי מחזיק כיום בביטוח משלים דרך אחת מארבע קופות החולים הפועלות בישראל: קופת חולים לאומית, שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות או קופת חולים מאוחדת. רוב הביטוחים כן מציעים סבסוד מסוים של טיפולים להסרת משקפיים, אם כי אתם לא יכולים לצפות כאן לסבסוד כמעט מלא של הטיפול כמו במקרים אחרים. הנחה של כ-1,000-2,000 ש"ח היא סבירה בהחלט.

שימו לב שאת ההנחות האלה ניתן לקבל רק לאחר מכתב הפנייה מקופת החולים, וחשוב לא פחות: רק במכונים הנמצאים בהסדר עם קופת החולים הספציפית. התוצאה היא שאין כאן אפשרות בחירה גדולה יותר מדי מבחינתם של המבוטחים, ולכן קיים סיכוי שהם לא יהיו מרוצים מהגורם דרכו הם יכולים לקבל את ההנחה דרך קופת החולים.

בלי קשר למחיר, חשוב לבדוק היטב את הגורם שעושים דרכו את הניתוח, לבחון את התנאים במרפאה ולשמוע על כל הסיכונים. לראייה שלכם אין הרי מחיר.

אולי יעניין אותך גם:

ניתוח לקיצור קיבה: האם קופות החולים וביטוחי הבריאות משתתפים בעלות הטיפול?
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *