השוואת מחירי קרוואנים לטיול

טיולי קרוואנים הם אחד הלהיטים החמים על מפת התיירות בישראל וגם בעולם. הקראוון מאפשר טיול מסוג אחר, בו עצם השהות בקראוון הופכת לאטרקציה, תוך הגדלת החיבור לטבע. בהשוואה לפתרונות אירוח ושהות אחרים, דוגמת שהות בצימר או בבית מלון, הקרוואן נוטה להיות זול יותר.

עדיין צריך לזכור שמדובר כאן במחיר שצריך להתחשב בו, ושמומלץ לעשות הכל כדי לצמצם אותו כמה שאפשר. הנה כמה טיפים מועילים לביצוע נכון של השוואת מחירי קראוונים לטיולים.

אפשרויות בחירה רבות

הצמיחה האדירה של תחום הקראוונים בישראל בשנים האחרונות באה לידי ביטוי בהגדלת השחקנים הפועלים בשדה המשחק ומציעים השכרה של קראוונים. אם בעבר היה מספר מצומצם של אפשרויות, אם בכלל, כיום תוכלו להגיע להרבה מאד חברות, הפזורות באזורים הגאוגרפיים השונים של מדינת ישראל.

ברמה הכללית אלו הן חדשות מצוינות. הן מגדילות את הסיכויים שתמצאו הצעה שמתאימה לכם בול, כמו בכל תחום בו יש אפשרויות בחירה. לצד זה התחרותיות המאפיינת  את שדה המשחק בנקודת הזמן הנוכחית עשויה להביא לכך שהחברות ירצו למשוך אליהן לקוחות חדשים, ולכן יציעו מבצעים משתלמים מפעם לפעם.

מצד שני, במצב הדברים הזה מי שמחפש את הקראוון יצטרך להשקיע מאמצים ומחשבה בבחירה, ליצור קשר עם מספר נותני שירותים, לבקר באתרי השכרת קראוונים ועוד. מדובר כאן ב"עבודה", אבל כזו שעשויה להביא לבחירה הנכונה והחסכונית ביותר של חברת קראוונים בסופו של יום.

בכל מקרה מומלץ לא לקחת את ההצעה של החברה המשכירה את הקראוון כתורה מסיני. ניתן לנסות לנהל משא ומתן ולהתמקח עם אנשיה, "לעמת" אותם מול הצעות של החברות המתחרות וכן הלאה. 

השכרת קרוואן – בחינת המפרט

המחירים של השכרת קראוונים תלויים במידה רבה לא רק במדיניות החברה שמשכירה אותם, אלא גם בסוג הקראוון ובמפרט הטכני שלו. הקראוונים הרי נבדלים ביניהם בהרבה מאד פרמטרים, דוגמת השאלה האם הם ניידים או נגררים, הגודל שלהם, חלוקת החדרים (מטבח, סלון, שירותים, מקלחת, חדרי שינה וכן הלאה), התשתיות שכולל הקראוון (חיבור לחשמל או למים לדוגמא) – והרשימה עוד ארוכה. 

מה זה אומר בעצם? שאתם צריכים לבדוק תמיד מה כולל הקראוון, ובעיקר האם הוא מתאים לסוג הטיול שאתם מתכננים, להרכב המטיילים וכן הלאה. אם יש הצעה זולה שנובעת בעיקר בגלל שהקראוון עצמו רחוק מלהתאים לצרכים שלכם, ממש לא בטוח שכדאי לבחור בה.

מן העבר השני של המשוואה, בחלק מהמקרים כן מומלץ לשלם יותר ולקבל קראוון גדול, נוח ומאובזר היטב. קראוון שמשלב בצורה הטובה ביותר בין איכות גבוהה לבין מחיר סביר הוא זה שכדאי לבחור בסופו של דבר, וזה בהחלט יכול להיות הכיוון שלכם.

עלויות נלוות אחרות

קחו בחשבון שהעלות של טיולי קראוונים לא מסתכמת במחיר של השכרת הקראוון. הרצון הברור של כמעט כל מי ששוכר קראוון הוא לשהות משך הלילה (ולעיתים גם ביום) באתרים מוסדרים, שיצריכו תשלום פר לילה לקראוון, או לחלופין בהתאם למספר האנשים שנכנסים לאתר. 

בדרך כלל מדובר כאן על סכום של כמה מאות שקלים למשפחה, עבור השהות באתר, השימוש בתשתיות שהוא כולל (שירותים, מקלחות, מטבחי שדה, תאורה ועוד) ופרמטרים אחרים. לעיתים נדרש לשלם סכום סמלי כלשהו על חיבור לחשמל או למים. יש חניונים שהשהות בהם תהיה ללא תשלום, אבל מצד שני נדיר שתמצאו בהם משהו יותר מאשר שטח מוסדר למקם בו את הקראוון שלכם.

את הבחירה הסופית של אתר הקראוון, או הקראוון עצמו, מומלץ לבצע אחרי שכבר יודעים פחות או יותר היכן מטיילים ומה מצפים מהשהות בחיק הטבע.

לקריאה באותו הנושא: השכרת רכב באירופה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *