איתור חשבונות בנק של חברה

ניהול חברה כיום אינו דבר פשוט, בכך אין ספק. כל עסק, באשר הוא, עובר אינספור תחנות במרוצת השנים. אחת ההשלכות האפשריות של כך נוגעת לחשבונות הבנק שאנשיו עשויים לפתוח בעבורו. עם הזמן, עלולים אותם חשבונות להישכח, כך שהכסף אשר נמצא בהם יורד למעשה לטמיון.

מה ניתן לעשות כדי להשיב את הכספים האבודים? כפי שתראו מיד, איתור חשבונות בנק של חברה עלול להיות משימה שאינה פשוטה כלל. אלא אם משאירים את העבודה למומחים אופיר מאתר banknotes מרחיב בנושא איתור חשבונות אבודים:

מדוע נדרש לאתר את החשבונות?

לא קשה למצוא סיבות בגינן חשבונות בנק של חברה מסוימת עלולים להישכח עם הזמן. אולי הגורם המרכזי לכך נוגע לתמורות שעוברת החברה במהלך חייה, ובכלל זה החלפת בעלות, שינוי שם, מיזוגים שונים וכן הלאה. בכל אחד מהמצבים האלה, ייתכן ניתוק הזיקה שבין חשבון הבנק של החברה לאנשיה, כך שהכספים למעשה עומדים להם ללא שימוש.

נכון, ניתן להימנע ממקרים אלה בעזרת בקרה הדוקה על פעילות החברה במהלך השנים, כמו גם תיעוד מדויק של כל צעד וצעד שהיא עושה מבחינה פיננסית. היות וזה לא תמיד קורה, מצטברים לא מעט כספים בחשבונות בנקים שונים, בארץ או בחו"ל, ונוצר קושי מהותי לגלות אותם.

כך מתחיל החיפוש

מציאת חשבונות בנק של חברה מסוימת מתחילה, כבר רמזנו, מתיעוד כל הפעילות הפיננסית שלה. חברות בנק רשאיות בהחלט להחזיק במספר חשבונות שונים, תהא הסיבה לכך אשר תהא. כאשר יש יסוד סביר להניח כי נפתח עבורה חשבון בנק שלא יודעים על קיומו, או לחילופין שבעלי החברה לא יודעים כיצד להגיע אליו, נדרש למעשה להתחיל במלאכה.

חשוב לזכור כי המוסדות הפיננסיים בישראל, ובכלל זה הבנקים, מחויבים למעשה למסור את המידע האמור לכל הנוגעים בעניין- כך על פי תקנות משרד האוצר. אבל, וזה אבל גדול, נדרש להוכיח זיקה ממשית בין מבקש הבקשה לבין החברה האמורה, וזאת בצורה של לא מעט מסמכים משפטיים רלוונטיים. זו גם הסיבה, אגב, שעורכי דין נכנסים לא פעם לתמונה, כמו גם חברות שההתמחות שלהן היא איתור כספים מסוגים שונים כגון השירות הניתן ב- liquidation.

חשיבותם של קשרים

אז איך החברות יכולות לאתר את כל אותם חשבונות בנק? ובכן, רבים יגידו כי כוח אדם מקצועי, הבקיא במשימה, הוא המפתח לכך. חברות הפועלות בתחום יחזיקו לרוב בחוקרים פרטיים, שמאים, עורכי דין ועוד, אשר יכולים לבצע את משימת האיתור באופן המקצועי ביותר. הדבר מונע מאמצים רבים באיתור, ומקצר מאד תהליכים. יש לזכור כי הליך זה עלול להימשך, במצבים אחרים, חודשים ארוכים.

מעבר למסכת הקשרים הזו, מחזיקות חברות הפועלות בתחום גם במאגרי מידע ממוחשבים, אשר מקלים עוד יותר על המשימה. היות ובמקרים רבים מדובר בחשבונות בהם נמצאים לא מעט כספים, יש להשקיע את מירב המאמצים במלאכת האיתור, אחת החשובות שעסק יכול לבצע.

איתור כספים אבודים בקופות גמל ובבנקים – לחצו כאן
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *