אבחון מחלות בגוף – איך אבחון אחד יכול לחסוך לכם כאב בכיס ובגוף?

גוף האדם הוא מכונה משומנת, אבל הוא בוודאי אינו חסין בפני מחלות ופגיעות אחרות. רשימת המחלות שהאדם הממוצע עלול לסבול מהן היא למרבה הצער אינסופית.

לכל מחלה יש חוקים משלה מבחינת גורמי הסיכון, התסמינים, הסיבוכים האפשריים וכמובן שגם האבחון או הטיפול.

אין צל של ספק שהחיים של האדם הופכים לפשוטים כאשר האבחון נעשה בצורה יעילה, מדויקת ומקיפה. החדשות המעודדות הן שבשנים האחרונות נכנס לתמונה כלי אבחון שמשנה את חוקי המשחק לחלוטין.

המטרה: כמה שפחות אבחונים

רשימת האבחונים האופציונליים רחבה מאד, כאשר מחלה מסוימת תצריך פעמים רבות מספר אבחונים שנעשים במקביל כדי לדעת האם האדם סובל ממנו וכן באיזו דרגת חומרה. התוצאה האפשרית היא שהאדם עלול לבזבז זמן רב ולעיתים יקר בגיחות הולכות וחוזרות בין המאבחנים והרופאים השונים: ביצוע הבדיקות אינו פשוט, זמן ההמתנה ארוך (לפעמים שבועות או חודשים) והצורך באינטגרציה בין תוצאות של בדיקות שונות והתסמינים המופיעים אצל האדם מוסיף למורכבות.

התוצאה היא שאדם הסובל ממחלה עלול שלא לגלות אותה בזמן, מה שמביא לסבל פיזי רב ולכך שהמחלה עלולה להסתבך ולהשפיע לרעה על איברים ומערכות שונים בגוף. זה עלול לאפיין מחלות רבות ובמיוחד כאלה שהתסמינים שלהן מרובים וכלליים מדי, או מנגד מחלות שלא בהכרח כרוכות בתסמינים (הדוגמא המובהקת היא יתר לחץ דם).

ההיבט הכלכלי של האבחון

השיקולים הכספיים הם משניים כאשר בריאות הגוף שלנו, ולעיתים גם החיים עצמם, עומדים כאן על כף המאזניים. בכל זאת, ברור שהאדם הממוצע ירצה לדעת מה הוא יכול לעשות כדי לצמצם את העלויות. במקרה הזה, השאיפה לבצע כמה שפחות בדיקות יכולה להפוך להיות מרכזית במיוחד. לכל בדיקה יש את העלות משלה, שלפעמים אינה בטלה בשישים כלל (עם כל הכבוד לסבסוד שעשויה להעניק קופת החולים במסגרת הביטוח המשלים).

בהקשר הזה ברור מדוע אבחון מקיף אחד יכול לחסוך את העלויות הכרוכות בביצוע מספר רב יחסית של בדיקות אבחוניות. מה גם שבדרך זו אפשר לחסוך זמן בגיחות הולכות וחוזרות למרפאה (כידוע הזמן שלנו שווה היום הרבה מאד כסף) וכן את העלויות הנלוות של ההגעה לבדיקה: הדלק, הוצאות החניה, אובדן ימי העבודה וכיוצא בזה.

הפתרון: מכשיר אבחון מהפכני

מכשיר Global Diagnostics, בו עושים שימוש ברשת המרפאות של ביו קיור, הופך את החיים לפשוטים הרבה יותר. המכשיר מאבחן באמצעות תדרים (מבחינה מעשית, אלקטרודות המחברים לרגילו של האם הנבדק) אינספור מחלות ובעיות אפשריות בגוף, כאשר הוא סורק כ-600 איברים ב-13 המערכות של הגוף.

המכשיר מבצע בדיקה לא רק ברמת המחלה הספציפית, אלא גם בכל הנוגע לקשר הקיים פעמים רבות בין איברים ומערכות שונות. ידוע הרי שחלק ניכר מהמחלות או מהפגיעות באיברים מסוימים נגרם עקב כשל באיבר אחר.

גלובל דיאגנוסטיקס מביא לכך שכל הבעיות של האבחון ה"מסורתי", כפי שהוזכרו למעלה, מתבטלות להן. הבדיקה כאן היא של הרבה מאד איברים, מה שמבטל את הצורך בביצוע בדיקות נפרדות: התוצאה היא שהדרך לאבחון המדויק הופכת לקצרה ובעיקר למהירה פי כמה, כאשר התוצאות מתקבלות מיד לאחר הבדיקה. מי שחושש שהבדיקה אינה מדויקת בתנאים האלה, ישמח לשמוע שמחקרים שנערכו במקומות שונים בעולם הראו שרמת האבחון של גלובל דיאגנוסטיקס לא נופלת ולעיתים אף עולה על אמצעי האבחון הקונבצניוליים יותר.

פלוס אחר הוא שהאבחון באמצעות גלובל דיאגנוסטיקס אינו פולשני או כואב: למרבה הצער ממש אי אפשר לומר את זה על כל אמצעי האבחון הקיימים כיום. הבדיקה נמשכת כשמונה דקות בלבד ומתאימה לכן לאנשים שבדיקות "רגילות" לא מתאימות להם, דוגמת ילדים או קשישים.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *