סקירת הפיצוי מתוקף ביטוח תלמידים

באופן עקרוני עד חודש מפתיחת שנת הלימודים חלה החובה על בתי הספר והגנים להעביר לידי ההורים של התלמידים הרשומים אליהם העתקים של פוליסת ביטוח תאונות אישיות בצירוף של טופס גילוי נאות על מנת שיוכלו לעיין בפרטי הפוליסה ולהבין במה מדובר.

עם זאת, לא זו בלבד שמעט מאוד מוסדות חינוכיים אכן דואגים להעביר את המסמכים החשובים האלו לידי ההורים אלא שהורים רבים כלל לא מודעים לכך שילדיהם אכן מכוסים כנגד תאונות אישיות.

להלן מידע חשוב שהתקבל מהמרכז לתאונות אישיות לתלמידים www.civics.org.il

כנגד מה מכסה הפוליסה?

ראשית חשוב להבין שהפוליסה מכסה את התלמיד במשך כל שעות היממה ובמשך כל ימות השנה גם אם התאונה לא התרחשה במסגרת פעילות בית ספרית, וגם אם התרחשה אפילו בביתו של התלמיד או במסגרת חופשה משפחתית. הפוליסה אף מכסה את ההורה של התלמיד במידה והתאונה אירעה בזמן שלקח חלק בפעילות בית ספרית שהתרחשה בתוך כותלי בית הספר או הגן או מחוצה להם.

עם זאת, הפוליסה לא מכסה כנגד נזקים שנגרמו כתוצאה ממחלה, מפעולות איבה או מלחמה, כתוצאה מתאונת דרכים או תאונת עבודה או כתוצאה מרשלנות רפואית.

נכות קבועה או מוות

גובה הפיצוי משתנה מעת לעת ולכן חשוב להתעדכן בתנאי הפוליסה ולא להסתמך בעיניים עצומות על הנתונים הכתובים במאמר זה. עם זאת, נכון לכתיבת שורות אלה במקרה של מוות או נכות קבועה של מאה אחוז גובה הפיצוי עומד על 288000 ₪.

יש לציין כי במקרים בהם מדובר על נכות חמורה במיוחד או קשה במיוחד, לרף עליון זה תתווסף תוספת של חמישים אחוז מגובה הפיצוי ולכן הפיצוי המקסימלי בגין נכות קבועה עומד למעשה על 432000 ₪.

288000 ₪ הוא הסכום המשולם בגין 100 אחוזי נכות ובמידה ומדובר על עשרה אחוזי נכות, התשלום יהווה נגזרת של תשלום זה, כלומר 28000 ₪ בלבד. באופן עקרוני לא ישולמו פיצויים עבור נכות של פחות מחמישה אחוז אלא אם כן מדובר על נזקים מסוימים שנגרמו לשיניים.

נכות זמנית

הפיצוי עבור נכות זמנית מתחיל להיות מחושב החל מהיום השישי לנכות. לאחר היום השישי הפיצוי הוא 72 ₪ עבור כל יום ולסכום זה מתווספים 36 ₪ ליום במידה והמבוטח היה מאושפז בתקופה זו.

הוצאות חילוץ

כיסוי נוסף שרבים לא מודעים לקיומו הוא הכיסוי כנגד הוצאות חילוץ. כך למשל, במידה והתלמיד נפגע בתאונה שהתרחשה במהלך טיול שנתי בדרום הארץ והיה צורך להזניק מסוק על מנת להבהילו לבית החולים הקרוב, הרי שההוצאות יכוסו על ידי חברת הביטוח שסיפקה את הפוליסה.

החזר על הוצאות עבור ציוד רפואי

במידה וההורים נאלצו לעמוד בהוצאות רפואיות בגין השכרה או רכישה של ציוד עזר רפואי כמו כיסא גלגלים או קביים למשל, ניתן יהיה לקבל החזר שגובהו לא יעלה על 900 ₪. בנקודה זו נציין שכל האמור לעיל תופס הן עבור מקרים בהם הנזק נגרם לתלמיד והן עבור מקרים שבהם הנזק נגרם להורה התלמיד.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *