מה היתרונות של דומיין ישראלי לעומת דומיין בינלאומי?

החלטה על סיומת הדומיין היא החלטה הקשורה במיוחד לתוכן המוצג באתר ולקהל היעד אליו פונה האתר. מי שמעוניין לרשום דומיין ולהקים אתר יכול לעשות זאת גם עם סיומת ישראלית co.il או עם סיומת בינלאומית .com ישנן השלכות להצלחת האתר בהמשך הדרך על פי הבחירה בסיומת הנכונה.

רישום דומיין ישראלי

לכל מי שמעוניין להקים אתר ישראלי שהתוכן שלו מוצג בעברית והוא פונה אל קהל היעד הישראלי, עדיף כיום לבחור בדומיין ישראלי שהסיומת שלו היא .co.il הסיבה המרכזית לבחירה הזו היא שאתרים בעלי סיומת ישראלית מגיעים גבוה יותר בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש בעברית או מנועי החיפוש המכוונים לחיפוש בתוך הארץ.

מנועי חיפוש כדוגמת גוגל נותנים עדיפות בתוצאות החיפוש המוצגות  לגולשים מישראל לאתרים בעלי סיומת ישראלית, או לדומיין ישראלי על פני דומיין זהה בעל סיומת בינלאומית. זהו יתרון חשוב מאוד וחלק מרכזי בקידום האתר בהמשך הדרך.

לחילופין, ישראלים המעוניינים להקים אתר בינלאומי שיציג תוכן באנגלית או בשפה זרה אחרת, עדיף להם לבחור סיומת בינלאומית וכך יהיה להם קל יותר לקדם את האתר במנועי החיפוש הבינלאומיים או להגיע אל קהל היעד אליו הם מכוונים.

החשיבות של דומיין ישראלי

אתר הפונה אל קהל יעד הנמצא בישראל יכול להרוויח הרבה על ידי שימוש בדומיין ישראלי, גם על ידי הקלות בה הוא יוצג במנועי החיפוש, אבל יותר מזה גם בדרך שבה הגולשים מתנהגים. גולשים רבים כיום כבר מקלידים את שם הדומיין ישירות בשורת הכתובת בדפדפן בזמן הגלישה, ורבים מהם מוסיפים באופן אוטומטי את הסיומת הישראלית .co.il לאתרים בהם הם מעוניינים לבקר. אתר הפונה אל קהל היעד הזה חייב לעשות את הגלישה אליו קלה וברורה עד כמה שאפשר ולהקל על הגולשים למצוא אותו.

בנוסף לאלו, ישנם גם אתרים רבים בהם אפשר לרשום את האתר ולקבל מהם קישורים. אתרים אלו שהן ספריות המאגדות מספר רב של אתרים שונים לפי התוכן או קטגוריות שונות, נותנים עדיפות גם כן לאתרים בעלי דומיין ישראלי ברישום ובהצגת האתרים לאחר הרישום שלהם.

דומיין ישראלי לאתרים ישראלים

לא משנה באיזה אתר מדובר, אם מדובר באתר מסחרי לכל דבר המוכר מוצרים בארץ, אם מדובר באתר תדמית לעסק או לחברה, או אפילו אם מדובר באתר אישי להגיגים בלבד, כל בעל אתר הבונה את האתר שלו בעברית ומכוון אותו אל קהל יעד הנמצא בארץ, חייב להשתמש בסיומת co.il.

למי שלא בטוח מה עדיף לו יש גם את האפשרות הנוספת של רכישת דומיין ישראלי ודומיין בינלאומי ובניית האתר כך שהתעבורה המגיעה מהארץ תגיע אל האתר הישראלי, ותעבורה המגיעה ממדינות אחרות תגיע אל האתר הבינלאומי. כיום קל מאוד לתכנת את האתרים כך שיתאימו לשפה ולמקום מהם מגיעים הגולשים וזוהי אפשרות נוספת לאלו המעוניינים ביצירת אתרים שונים לקהלי יעד שונים.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *