ההבדלים בין רפואה קוסמטית לבין קוסמטיקאית

כל אדם מעוניין שהמראה החיצוני שלו יהיה המרשים ביותר שיש מבחינה אסתטית. יש כאלה שזכו רפואה קוסמטית מול קוסמטיקאית - ההבדל בשירותים ובעלויות הטיפוליםבמראה טבעי שעונה על ההגדרה הזו, בעוד רבים מבינים כי אין להם ברירה אלא להוציא כסף עבור טיפולים קוסמטיים אלה או אחרים. הרצון שלהם הוא ברור: מציאת הטיפול המקצועי ביותר תמורת מחיר סביר כמה שניתן. ואז הם מתחילים לבחון את שדה המשחק, ומבינים שהוא רחב הרבה יותר ממה שהם חשבו תחילה.

אחת השאלות העיקריות נוגעת לגורם המקצועי שיבצע את הטיפולים, או אפילו למהות הכללית והבסיסית ביותר של הטיפולים. שתיים מהאפשרויות הנפוצות הן הליכה לקוסמטיקאית מצד אחד, לעומת טיפולי רפואה קוסמטית מהצד האחר. אז מהן העלויות הצפויות של כל אחת מהאופציות האלה?

ביקור שגירתי אצל הקוסמטיקאית

נשים וגם גברים המעוניינים לזכות במראה אסתטי רצוי, מבקרים מפעם לפעם אצל קוסמטיקאית. האחרונה עשויה להציע שורה ארוכה של טיפולים בהתאם להתמחויות שלה, כשטווח המחירים כאן הוא די רחב: הן ברמת הטיפול הספציפי והן בין קוסמטיקאיות שונות הפועלות בתחום.

טווח המחירים כאן עומד לרוב על כמה מאות שקלים לטיפול: על טיפולי פנים או אקנה הצפי הוא תשלום של כ-250-400 ש"ח לטיפול, כשעור בעייתי עלול לייקר מעט את התמונה. אצל קוסמטיקאית ניתן לעשות טיפולי פילינג (כ-250 עד 1,200 ש"ח, תלוי בסוג הפילינג), עיצוב גבות (החל מכ-20 ש"ח ועד לכ-100 ש"ח), הסרת שיער בשעווה (המחיר תלוי באזור ונע בין כמה עשרות לכמה מאות שקלים), מניקור (כ-50-100 ש"ח), פדיקור (כ-100-200 ש"ח), בניית ציפורניים (כ-120-250 ש"ח), לק ג'ל (60-150 ש"ח) ועוד טיפולים רבים וחשובים. המכנה המשותף לטיפולים האלה הוא שהדגש בהם הוא בעיקר על אסתטיקה ולא על הפן הרפואי – גם אם ברור שיש טיפולים שמבצעת קוסמטיקאית ושיכולים גם לסייע לאדם מבחינה בריאותית.

חלק מהקוסמטיקאיות (אבל לא כולן) מציעות סדרות של טיפולים, שמאפשרות להתמודד עם מצבים מורכבים יחסית. כך לדוגמא סדרת טיפולי פיגמנטציה אצל קוסמטיקאית מתחילה לרוב מכ-1,200 ש"ח, ועשויה להגיע גם לכ-2,000 ש"ח.

ומה באשר לרפואה הקוסמטית?

זוכרים את הקשר בין רפואה לאסתטיקה שהזכרנו מעלה? אז תחום הרפואה האסתטית לוקח את זה כמה צעדים קדימה. לקוסמטיקה רפואית יש צד קליני, עם מחקרים רפואיים שהיוו אסמכתא ליעילותם של הטיפולים. הקוסמטיקה הרפואית מבוססת פעמים רבות על מתן מענה מקיף יותר, ולא רק ברמה הקוסמטית. המשמעות היא אפשרות כניסה לעובי העור, תרתי משמע, ולמציאת פתרון שעשוי להשפיע על הגוף לא רק בנקודת הזמן הנוכחית, אלא לאורך זמן.

בקוסמטיקה רפואית הדגש הוא לא רק על טיפול, אלא גם על אבחון מקיף של הבעיה וחומרתה: לכן ברור מדוע כניסה לשדה המשחק הזה נוטה להיות יקרה יותר מאשר ביקור אצל קוסמטיקאית. הטיפולים עצמם מורכבים ועשויים להיות כרוכים בתשלום שמתחיל מכמה מאות שקלים, אבל מגיע לאלפי שקלים או אפילו יותר מכך. בין היתר אפשר להזכיר טיפולים שונים לטשטוש צלקות, איפור רפואי קבוע וניתוחים למיניהם: שחזור שד לאחר כריתה, אם לוקחים דוגמה אחת מני רבות.

שימו לב שהגבולות בין תחומי הרפואה והקוסמטיקה הם מטושטשים לעיתים. כך לדוגמה המקרה של הניתוחים הפלסטיים, שהתכלית שלהם היא בעיקרה אסתטית. את הניתוחים הפלסטיים לא בהכרח נהוג להכניס תחת הקטגוריה של הקוסמטיקה הרפואית, אבל ברור שמדובר בניתוחים חשובים ונפוצים מאד: ניתוחי אף, הגדלת או הרמת חזה, הרמת עפעפיים, מתיחת פנים וכן הלאה. תג המחיר של טיפולים מהסוג הזה, לא משנה לאיזו קטגוריה תכניסו אותם, הוא גבוה יותר, כשלרוב נדרש לשלם עשרות אלפי שקלים עבור הטיפול.

 

אולי יעניין אותך גם:

ניתוח לקיצור קיבה: האם קופות החולים וביטוחי הבריאות משתתפים בעלות הטיפול?

השוואת מחירים – טיפול טבעי לעיבוי שפתיים

כמה עולה ללדת? כל מה שחשוב לדעת

כמה יעלה טיפול להסרת משקפיים?
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *