דיו למדפסת או טונר למדפסת – מה עדיף?

דיו למדפסת או טונרמדפסת הפכה למוצר צריכה חיוני במרוצת השנים, כך שכיום תמצאו מדפסת כמעט בכל בית ובוודאי שבכל משרד. עם ההתקדמות הטכנולוגית הגדולה של התחום, ועל רקע מגוון הדגמים המוצעים כיום, נדרשת מחשבה בבחירת המדפסת.

הדברים אמורים גם במקרה של דיו למדפסת, הנחלק למספר קטגוריות מובחנות. במאמר הבא נציג בפניכם את ההבדלים הקיימים בין מחסניות הדיו לבין הטונרים, ונסייע לכם להבין מה עשוי להיות מתאים עבורכם.

מחסניות, טונרים ומה שביניהם

כצעד ראשון חשוב לעמוד על ההבדלים בין מחסניות דיו לבין טונרים. ההבדל העיקרי – שמשפיע על מאפייני המוצרים ועל אוכלוסיות היעד של כל אחד מהם – נמצא בתוך מה שנמצא בתוך המוצרים האלה.

במחסניות דיו, המוכרות יותר, מגיע הדיו בצורה הנוזלית שלו. הנוזלים הם בהתאם לגוונים המצוינים על גבי המחסנית. ההדפסה במקרה הזה נעשית באמצעות מחטים זעירות, אשר מזריקות על הנייר את הדיו הנוזלי.

טונרים למדפסת, לעומת זאת, משתמשים בדיו שאינו נוזלי אלא מגיע בצורה של אבקה. דרך הפעולה כאן שונה במקצת: לאחר משלוח זרמים חשמליים האבקה משוגרת למקום המתאים שלה בדף.

השאלה העיקרית: מה מתאים ולמי?

לכל אחד מסוגי הדיו יש מאפיינים משלו, וכמובן שגם יתרונות וחסרונות. ברמה הכללית אפשר לטעון כי איכות התמונות של מחסניות הדיו הנוזליות יכולה להיות גבוהה יותר, כך שעבור סוגים שונים של הדפסה (תמונות מהאלבום המשפחתי או בעלי מקצוע הזקוקים לתוצרים ברמת פירוט גבוהה למשל) הפתרון עשוי להתאים מאוד.

מנגד העלויות הנדרשות עבור ההדפסות האלה גבוהות באופן יחסי: הדיו פשוט אוזל מהר יותר מאשר האבקה בטונרים. מכל אלה אפשר לטעון שמחסניות דיו מתאימות במידה רבה למשתמש הביתי הממוצע, אם כי זו ממש לא קביעה חד משמעית. לכל אדם יש את הצרכים הנקודתיים שלו הרי.

אחת ממילות המפתח העיקריות של טונרים למדפסות היא יעילות. הדיו בצורה האבקתית נחשב לחסכוני יותר, כך שעבור הדפסות בכמות זהה אתם עשויים להישאר עם יותר דיו "ביד" מאשר במקרה של מחסניות דיו. לכן אפשר לטעון שעבור המשתמשים הכבדים יותר בדיו, לרבות בעלי העסקים, הטונרים יכולים להתאים כמו כפפה ליד.

החיסרון העיקרי של חלק מהטונרים הוא שאופן הפעולה שלהם מביא לאיכות הדפסה שאינה מקסימלית. מי שמדפיס בעיקר טקסטים (כמו רוב המשתמשים) יכול להסתדר, אבל עבור הדפסה של תמונות ואובייקטים הזקוקים לדיוק ולרמה גבוהה ייתכן שהמחסניות תהיינה עדיפות.

בכל מקרה, אנחנו ממליצים לכם לשקול את ההיבטים של המוצרים השונים לפני שאתם מקבלים את ההחלטה. אם אתם לא יודעים היכן להתחיל, אתם יכולים לפנות כמובן לחברות הפועלות בשדה המשחק. גם לאחר תקופה מסוימת של שימוש בכל אחד מסוגי הדיו אתם עשויים לקבל תובנות שיסייעו לכם בקבלת ההחלטות העתידיות, לכאן או לכאן.

 
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *