הנהלת חשבונות באינטרנט

היום ניתן לעשות כמעט הכל באמצעות האינטרנט, מכל מקום ובקלות. באמצעות מחשב שולחי או מחשב נייד שמחובר לרשת – הכל הרבה יותר פשוט וקל. הרבה מאוד פעולות שנעשו בעבר על ידי תוכנות מדף ניתן לבצע כיום באינטרנט – אונליין.

גם הנהלת חשבונות, שנעשתה בעבר באופן ידני ולאחר מכן תוך שימוש בתוכנות משרדיות מתאימות (חשבשבת, מכפל ואחרות), יכולה להתבצע כיום באינטרנט ללא כל קושי. פעילות באופן זה יכולה לסייע מאוד גם לעסקים שאין להם מנהל חשבונות או רואי חשבון כעובדי חברה. הנהלת חשבונות באינטרנט יכולה לחסוך הרבה מאוד זמן, כסף וטרחה.

למי זה מתאים

במשרד רואי החשבון הוותיק גיורא לנץ ושות' רואי חשבון, מסבירים שהנהלת חשבונות באינטרנט יכולה להתאים לאו דווקא לעסקים גדולים ולחברות ענק שמשתמשים בתוכנות מסוג ERP. למעשה, הרבה מאוד חברות מסדר גודל בינוני וכן גם עצמאים, פרילנסרים וחברות קטנות יכולים לעשות שימוש מושכל באינטרנט בנושאים חשבונאיים שונים וכדי לנהל את העסק טוב יותר, חכם יותר.

הנהלת חשבנות באינטרנט יכולה להתאים לכל מי שיש לו גישה לאינטרנט ומחשב. חלק מהשירותים יכולים להתאים לביצוע גם מהנייד, באמצעות אפליקציות מתאימות. מכיוון שקשה לחשוב כיום אפילו על עצמאי שפותח עסק חדש ולא משתמש במחשב, הנהלת חשבונות אונליין מתאימה למעשה כמעט לכל אחד.

הפקת חשבוניות בקלות

הנהלת חשבונות באינטרנט יכולה לסייע מאוד לכל עסק שרוצה לייעץ את הטיפול בכל המסמכים המלווים עסקאות שונות – חשבוניות מס, קבלות, הזמנות עבודה, תעודות משלוח. באמצעות שירות אונליין אפשר להפיק בקלות את אותם המסמכים ויש גם בונוס חשוב – זה מאוד חסכוני בנייר.

כיום, שלא כמו לפני מספר שנים, קיים אישור מרשות המיסים לשלוח מסמכי עסקה אונליין ובמייל, בתנאי שמשתמשים בשירות מוכר ומאושר. לא חייבים להכין מסמכי עסקה ידניים, המלווים בחתימה ידנית. לא חייבים להעביר ערמות של מסמכים וחשבוניות למורשי חתימה בתהליך ארוך ומייגע. כל מה שצריך לעשות זה להפיק את המסמך המתאים בכמה הקשות מהירות ולשלוח את המסך ליעדו במייל. אם רוצים, אפשר כמובן גם להדפיס ולשלוח בדואר.

הסוף לעדכוני תוכנה

הנהלת חשבונות באינטרנט שמה סוף לתופעה של עדכוני תוכנה בלתי נגמרים. אם לפני מספר שנים עוד היה צורך להוריד עדכונים לתוכנות המשרדיות השונות ולמערכת הנהלת החשבונות, הרי שכיום אין בכך צורך. מי שפועל אונליין, מי שפועל באינטרנט, מקבל תמיד את המענה המעודכן. באינטרנט גם קל מאוד לקבל מענה כאשר נוצרת תקלה או בעיה, וזאת באמצעות צ'אט, מייל ובדרכים אחרות.

כמובן שהנהלת החשבונות באינטרנט לא מייתרת את הליווי הפיננסי והחשבונאי של מנהלי חשבונות, רואי חשבון או יועצי מס, אבל זה בהחלט מקל על העבודה השוטפת, מונע תקלות וחוסך זמן וגם כסף.

בהתאם לצרכי העסק

הנהלת חשבונות באינטרנט יכולה להתבצע באמצעות שימוש במודולים שונים, הכל בתאם לצרכי העסק או הפרילנסר. במידת הצורך ניתן לשלב גם מערכות לטיפול בשכר, מודולים לטיפול במלאי וכיוצא באלה.

חשוב לזכור שגם מי שעושה את השימוש בהנהלת חשבונות אונליין זקוק מפעם לפעם לשירותיו הטובים של מנהל חשבונות, חשב שכר או רואה חשבון. זקוקים לייעוץ להקמת חברה, טיפול מול רשויות המס, הגשת בקשה להחזר מס או תיאום? זקוקים לייעוץ עסקי, ליווי העסק לצורך שיפור הביצועים ובחינת המאפיינים הפיננסיים או הפקת דוחות? במשרד רואי החשבון הוותיק גיורא לנץ ושות' רואי חשבון בהנהלת רביטל תקבלו מענה מקצועי ותלמדו להשתמש בהנהלת חשבונות אונליין בצורה שתתאים לכם ולפי הצרכים שלכם.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *