מכונות אספרסו ביתיות

מכונות אספרסו ביתיות – כל הסוגים

בשנים האחרונות "שיגעון הקפה" הפך לנורמה אצל רבים מאתנו. אנו אוהבים לשתות את הקפה שלנו בכל מקום- במסעדות, בפאבים ובבתי הקפה, מוכנים לעמוד בתור עבורו תחת הזמן הדוחק של ההגעה לעבודה ופשוט לא יכולים להתחיל יום בלעדיו. ומה אתם עושים כאשר אתם חוזרים הביתה? מתפשרים על האיכות? מכונות אספרסו ביתיות מאפשרות לכל אחד מחובבי הקפה ליהנות מקפה איכותי גם בבית וזאת באמצעות מגוון המכונות המוצעות.

מכונות האספרסו הידניות

ישנם אנשים אשר אוהבים להכין את הקפה האהוב עליהם בצורה מדודה ומדויקת. הם רוצים לבחור את סוג הקפה בעצמם, נהנים מפעולת הטחינה שלו ועוד יותר נהנים להזרים את המים דרך התערובת המוכנה. מכונות אספרסו ביתיות ידניות מתאימות בדיוק לאוכלוסיה זו שכן הן מאפשרות להכין קפה בהתאמה מלאה למשתמש כגון בחירה חופשית של סוג הקפה, כמות מים רצויה להוספה ושליטה על קצב הזרמת המים בקפה הטחון. מכונות אלה דורשות מיומנות וסביבת העבודה שלהן מאופיינת בלכלוך האופייני של פולי הקפה.

מכונות אספרסו ביתיות – חצי אוטומאטיות

מכונות קפה אלו הינן הנפוצות והמבוקשות יותר עקב מגוון היתרונות הבאים :

  • אין צורך במיומנות או תהליך למידה ארוך כלשהו.
  • מנת המשקה מדויקת וחוזרת על איכותה גם לאחר שימוש ארוך.
  • מכונת אספרסו ביתית פועלת כמעט ללא לכלוך.

מכונות אספרסו ביתיות חצי אוטומאטיות פועלות באמצעות קפסולות אשר מכילות כמות מדודה של פולי הקפה הטחונים הסגורים בצורה הרמטית מכונות אספרסו לעסק או משרד הינו לרוב מסוג זה. את הקפסולה טוענים אל המכונה ולאחר לחיצת כפתור, האספרסו מוכן באופן אוטומאטי והקפסולה נפלטת נקייה אל מיכל איסוף. בצורה זו הקפה לעולם אינו נשרף או מתחמצן, המכונות אינן נוטות להתקלקל (פועלות באופן כמעט אוטומאטי) וכל אחד יכול לבחור את הטעם, הניחוח והארומה הרצויים מבין מגוון הקפסולות המוצעות ע"י היצרן.

מכונות אספרסו ביתיות – אוטומאטיות

ישנה מגבלה נפוצה למכונות הקפה הידניות והחצי אוטומאטיות – ההקצפה חייבת להיעשות באופן ידני או באמצעות מתקן חצי אוטומאטי. מכונות אספרסו ביתיות אינן מכינות אך ורק אספרסו אלא שורה ארוכה של סגנונות הקפה כגון הפוך, אמריקנו, קפוצ'ינו ועוד אשר בחלקם כוללים גם הקצפת חלב או שמנת. מכונות אספרסו אוטומאטיות מאפשרות למשתמש לקבל את המשקה המסוים מוכן בלחיצת כפתור, כולל ההקצפה (ישנן גם מכונות אוטומאטיות ללא מקציף אוטומאטי). המכונות האוטומאטיות, אם כן, אינן מלכלכות, אינן דורשות מיומנות ומכינות מגוון רחב של סוגי המשקה האהוב. אך אליה וקוץ בה – יש לשים לב כי מכונות אלו אינן בעלות "מעוף" ובלתי אפשרי להוציא מהן טעמים שהם קצת מעבר, כפי שניתן במכונות הידניות ובמידה מסוימת בחצי האוטומאטיות.

קשה לקבוע בצורה חד משמעית איזה סוג מכונה הוא הטוב ביותר וישנן דעות לכאן ולכאן. רבים מעדיפים מכונות אספרסו ביתיות חצי אוטומאטיות – בגלל הנוחות, האלגנטיות, היעדר הלכלוך והתוצאות המרשימות. מצד שני גם המכונות האוטומאטיות והידניות בהחלט יכולות להתאים לצרכים שלכם בין אם אתם לא מעוניינים להשקיע זמן בהכנת הקפה או בדיוק ההיפך, בהתאמה.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *