חיפוש עבודה בהייטק

עבודה בהייטק – מורה נבוכים לחיפוש עבודה.

עבודה בהייטק הינה אחד התחומים הקשים ועם זאת המתגמלים ביותר, למי שמסוגל לעמוד בלחצים ולהפיק מעצמו את המרב. אומנם תעסוקה בהייטק הינה תעסוקה נחשקת, ואולם עובדה היא כי ישנן משרות בלתי מאוישות רבות בתחומי ההייטק השונים. ועם זאת, בשני העשורים האחרונים היה ההייטק על כל ענפיו השונים, הקטר שנשא על גבו את צמיחת הכלכלה הישראלית לאורך שנים. אמהות רבות דוחפות את ילדיהם לכיוון ענפי ההייטק השונים, מתוך אמונה אמיתית כי עבודה בהייטק נושאת עימה עתיד מזהיר.

מה זה הייטק?

שאלה פשוטה זאת, לכאורה, מעוררת הרבה תהיות. בעבר הלא רחוק היה נהוג לזהות עבודה בהייטק עם עבודה במחשבים פרופר: מתכנת, מנתח מערכות, מהנדס תוכנה, מנהל יישומים, מנהל מידע וכיוצא באלה תפקידים. ואולם היום המצב שונה בתכלית. ההייטק משמש כלי שבעזרתו מוצאים פתרונות טכנולוגיים מקוריים לבעיות לא פשוטות, המוכרות מהעבר וטרם נמצא להן פתרון, או בעיות שהתעוררו כתוצאה משימוש בטכנולוגיות המודרניות.

כיום משיקים תחומים רבים להייטק, ואפילו עברו את התחום האפור ונהפכו לתחומי הייטק מובהקים: כך למשל הביו טכנולוגיה לסוגיה נחשבת כיום ענף הייטק לגיטימי, בעוד שבעבר תחומים שונים בביו טכנולוגיה שימשו חלק ממדעים אחרים, דוגמת חקלאות או כימיה.

עבודה בהייטק – הדרישות מהעובד ומשמעותן.

עיסוק באחד מתחומי ההייטק דורש מהמועסק קשת רחבה של תכונות, שאיננה נדרשת משום עובד אחר כמעט: הדבר הראשון – שעות עבודה ארוכות, לפחות בהתחלה, כשהמגמה הינה להתמקצע ולהשתלם בצורה הטובה ביותר האפשרית. כיון שזאת יש לדעת – עבודה בהייטק איננה יודעת פשרות. יש צורך בהצגת ההישגים הטובים ביותר – או שלא תתקיים ההעסקה כלל.

חלק גדול מעובדי ההייטק הם פרילנסרים, ואינם מועסקים באופן ישיר על ידי חברות שונות, משמעות העניין הינה כי כל עובד הייטק חייב לנהל בעצמו את הסדרי הפנסיה העתידיים שלו. ההעסקה בשיטות שהיו מקובלות במאה שעברה עברו מן העולם, ככל שמדובר בענפי ההייטק השונים.

הדרכים למציאת עבודה במקצועות ההייטק:

שאלת הכישורים הנדרשים בהייטק הינה שאלת הביצה והתרנגולת. מחד, מי שמחפש עובדים מעוניין להעסיק עובדים שהם בעלי מקצוע מוסמכים ויש להם ניסיון בתחום המבוקש. מצד שני, לא ניתן לצבור ניסיון אם לא ניתנה הזדמנות נאותה לכך.

מעבר יומיומי על אתרי האינטרנט המספקים מידע  אודות משרות הייטק או דרושים בהייטק (למשל אתר jobcq)אינם האופציה היחידה ובטח שלא המומלצת ביותר: אחד הפתרונות המומלצים למציאת עבודה בהייטק הינה חברות השמה ייחודיות בהייטק. חברות אלה מראיינות ומנפות את המועמדים להעסקה אצל מעסיק כזה או אחר, ולעיתים מזומנות הן מוכנות להעניק הזדמנות לבוגרים מצטיינים של קורסים שונים בתחומי הייטק מוכרים יותר ומוכרים פחות.

במקרים אחרים מוענקת הזדמנות לאנשים חדשים, בזכות כישורים וניסיון שצברו מחוץ לתחומי ההייטק. דוגמא לכך יכולה להיות כותב תכנים ומקדם אתרים, שאמנם איננו בוגר הקורס הטוב ביותר בתחום, ואולם הוא בעל ניסיון, בעל ידע רחב, תפיסה מהירה וראש פתוח. תכונות אלה יוצרות מועמד איכותי, גם אם חסר הכשרה מקצועית רשמית.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *