מה חדש בעולם הסלולארי?

 בשנה האחרונה עולם הסלולארי עובר מהפכה המביאה עימה שינויים רבים והטבות לצרכן ולשוק התקשורת הישראלי.

אתר הסלולרי המובין בישראל cellulary.co.il מעדכן אותנו בחדשות הישנות:

תשובה לכול שאלה – מודיעין 4321

לאחרונה התווסף שירות חדש לטלפונים הסלולאריים. שירות זה מספק תשובה לכל שאלה ובכל נושא שבעולם, בנוחות ובקלות. כל שנדרש הוא לשלוח הודעת טקסט למספר 4321  ובתוך פרק זמן קצר תתקבל תשובה כהודעת טקסט לטלפון הסלולארי שלכם. את המיזם הקימה חברת SillyPurple המתמחה בשיווק ופרסום דיגיטאלי בענף הסלולארי. התשובות מסופקות בעזרת מוקדנים שקבלו הכשרה מיוחדת, המאתרים את התשובות בתוך דקות בודדות באמצעות האינטרנט ודרך מקורות מידע מיוחדים של החברה.

מפעילים חדשים – סלולארי וירטואלי

חברת פריי-טלקום הינה החברה הוירטואלית הראשונה בישראל, ונמצאת בבעלות שלמה שמלצר, איש עסקים מצליח בשוק המקומי. החברה מבטיחה לספק שירות חדשני ומתקדם ביחד עם מחירים הוגנים, בעוד זמן האוויר ניתן דרך חברת פלאפון  וכבר עתה מסופק שירות לקוחות. גם רמי לוי קיבל אישור להפעלת רשת סלולארי וירטואלית, או בלועזית MVNO, האמורה להתחיל לספק שירות ללקוחות כבר בחורף הקרוב. כל האמור לעיל התאפשר בזכות הרפורמה שמוביל משרד התקשורת בארץ, במטרה להגביר את התחרות בארץ ולהוזיל מחירים לצרכן.

חוק ניתוק זיקה – שוק חופשי של מכשירים סלולאריים

חוק ניתוק הזיקה מאפשר לרכוש את המכשיר הנייד אצל כל יבואן ולאו דווקא אצל החברה המספקת לנו זמן אוויר. במילים אחרות, חוק זה פותח את השוק לעוד יבואני מכשירים סלולאריים ומפסיק את הבלעדיות של חברות כמו אורנג' או פלאפון.

הכנסת עוד יבואנים תגרום להגדלת מגוון המכשירים הזמינים בשוק, כאשר חברות הסלולארי מחויבות לספק שירות ולחבר כל מכשיר שהלקוח יביא לתוכניות ולתוכנות שלהם, ללא חיוב נוסף מצידן. הגדלת ספקי המכשירים הניידים תביא לבסוף גם להורדה משמעותית במחירם.

ביטול קנסות

כחלק מהרפורמה המקיפה שמבצע משרד התקשורת בענף הסלולארי, הוסרו קנסות רבים שהוטלו על לקוחות. ביטול הקנסות מאפשר מעבר חופשי של הלקוחות בין החברות השונות, כאשר קנסות יציאה של מנויים בוטלו לחלוטין גם בענפי תקשורת אחרים כמו כבלים ואינטרנט. כדברי שר התקשורת כחלון, קנס מטילים על עבריינים לא על מי שרוצה להחליף חברה. יש לציין כי חוק ביטול הקנסות חל על לקוחות שחשבונותיהם נמוכים מחמשת אלפים ₪ בחודש, וכי חברות הסלולארי יוכלו להמשיך ולגבות קנסות עבור ציוד שלא הוחזר או עבור חובות שהלקוח צבר.

לאן יתפתח שוק הסלולאר?

הרפורמה שנכנסה לישראל בתחומי התקשורת, תוביל לריבוי תחרות ולאיחוד של גופי תקשורת במטרה לשרוד תחרות זו. חברות סלולארי רבות צפויות להתאחד עם חברות כבלים, או עם חברות של טלפון קווי. כלומר, השוק בארץ יהפוך ליותר משוכלל ולכן יספק הרבה יותר הצעות ללקוחות הישראלים. מצד שני, הרפורמה תביא אמנם לירידת מחירי זמן האוויר, אך עלולה גם לגרום לירידה ברמת השירות ולעלייה במחירי שירותים נלווים. התפתחות מעניינת נוספת בשוק זה תהיה כשהצרכן הישראלי יגלה שאפשר גם לדבר בחינם מהטלפון הסלולארי, באמצעות תוכנות שמאפשרות לשוחח בסלולארי דרך האינטרנט.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *