הדברה לעסקים

יש ברשותך עסק- בין אם המדובר הוא במסעדה, במשרד או בחנות, ברור הצורך שלך לשמור על תדמית מכובדת ונקייה. הדברת מזיקים היא חלק בלתי נפרד מזה. תאר לך, למשל, שבמהלך פגישת עסקים חשובה פתאום ייתקל הלקוח שלך בחרק מכל סוג. הנזק, במקרה זה, עלול להגיע להון עתק.

מעסקים ציבוריים נדרש לשמור על רמת היגיינה גבוהה הרבה יותר מבתים פרטיים, למשל. הבעיה היא שהפעילות העמוסה של המקום, כמו גם אופי הפעילות הנעשה בו (זיהום במשרדים, מזון במסעדות), מהווים קרקע פוריה להיווצרות מזיקים. הדברת מזיקים לעסקים היא הפתרון היחידי.

עסקים פשוט מושכים אליהם מקקים

בניגוד לבתים פרטיים, בעסקים קשה הרבה יותר לשמור על ניקיון ראוי. אל המקום נכנס מספר עצום של אנשים מדי יום ביומו, וכל אחד מהם עלול לזהם את הסביבה. הזנחה ממושכת של הניקיון, או אי הקפדה על הדברה במועדים הרצויים, והמשמעות היא פגיעה אנושה בעסק.

הדבר נכון על אחת כמה וכמה במקרה של חנויות ומסעדות- עצם עיסוק של אלה באוכל פשוט "מזמין" חרקים, והופעתם מסכנת בריאותית כל לקוח ולקוח. גם בתי מלון, למשל, בוודאי יירדו בביקוש אליהם עם כל הופעה של חרק בחדר השינה.

על הדברת מזיקים לעסקים

הדברה לעסקים אינה שונה למעשה מהדברה "רגילה" במטרה שלה, אלא שאופי המקום מצריך התנהלות שונה לחלוטין. את פוטנציאל הזיהום כבר הזכרנו. ניתן להוסיף אליו גם את העובדה שלרוב קשה מאד לעצור את הפעילות בעסק ליום או יומיים, כך שצריך למצוא דרך לשלב את ההדברה בפעילותו.

מעבר לכך, השטח בעסקים רבים עולה על בתים פרטיים, ולכן יש צורך בחומרי הדברה מרובים. חשוב מאד לבצע את ההדברה באופן תדיר לאורך השנה, ולא רק כאשר המצב כבר יוצא משליטה.

כלל שיטות ההדברה יכולות לשמש לצורך זה, אם כי לרוב הבחירה תהיה בהדברה ירוקה- ורצוי כזו המבוצעת על ידי חברה מנוסה בתחום.

מה בודקים לפני הדברה בעסק?

לרוב, בחירה של חברת הדברה עבור העסק אינה משימה פשוטה. בדיקה פשוטה באינטרנט או במדריך נותני שירותים תגלה עשרות חברות הפועלות בתחום זה. כמובן שגם פה יש חברות טובות יותר ופחות, ומעבר לכך- חברות עם מידת התאמה כזו או אחרת לצרכים הברורים של בעל העסק.

טרם בחירת חברת הדברה, לכן, יש לבדוק באילו שעות היא פועלת- ורצוי שכאשר הפעילות בעסק נמוכה או לא קיימת בכלל. רצוי מאד לשים את הדעת על השיטה בה נעשית ההדברה או החומרים בהם היא נעזרת: האם יווצר ריח לא נעים? כמה זמן עד שהשפעת ההדברה תפוג וכן הלאה.

נקודה חשובה נוספת: יש לבדוק היטב את המוניטין המקצועי של החברה, ובעיקר את פעילותה בעסקים שונים המזכירים את שלך. הדברה לעסק שונה בעשרות מונים מהדברה לסביבה חיצונית או לבתים, ובחירה לא נכונה עלולה להזיק יותר מאשר להועיל.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *