השקעות נדל"ן בדובאי: האם זה כדאי?

הסכם הנורמליזציה החדש בין ישראל ואיחוד האמירויות פתח בפני הישראלים את שוק הנדל״ן המניבהשקעות נדל"ן בדובאי של דובאי. ישראלים רבים נושאים עיניהם להשקעות נדל״ן, בעיקר בדובאי שהיא האמירות הכי מאוכלסת באיחוד האמירויות.

לדובאי יש הרבה מה להציע למשקיעים מכל הסוגים. בדובאי ישנן אפשרויות מפתות הודות לפטור ממס, תיירות שוקקת ואזורי סחר חופשי. אנחנו הישראלים תמיד מחפשים השקעות נדל״ן בחו״ל ומחפשים את היעד הבא להשקיע בו, האם הגיע הזמן שלנו להשקיע בדובאי? המשיכו לקרוא.

קצת על איחוד האמירויות הערביות

איחוד האמירויות היא מדינה מוסלמית, מדברית ועשירה מאוד בנפט. באיחוד האמירויות ישנם 9.9 מיליון תושבים אך רק 1.4 מיליון מהם הם למעשה אזרחים של המדינה, כל השאר הם עובדים זרים.  איחוד האמירויות היא מעיין פדרציה אשר מורכבת מ-7 מונרכיות: אבו דאבי, דובאי, עג׳מאן, פוג׳יירה, שארג׳ה, אום אל-קיוין וראס אל-ח׳ימה. העיר הגדולה ביותר באמיריות היא דובאי, אך, אבו דאבי היא האמירות עם השטח הגדול ביותר והיא גם עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות.

כל הפדרציות באיחוד שומרות על עצמאות בכל הקשור לחקיקה בנושאים של חברה, דת, כלכלה וכדומה, אך, בכל הקשור למדיניות החוץ ומדיניות ההגנה, ההחלטות מתקבלות באופן כולל ולא פרטני. בראש כל אמירות עומד שייח׳ והשלטון באמירויות עובר בירושה, כמו משפחת מלוכה. השייח׳ הוא זה שמחליט לגבי החוקים והלך הרוח במדינה שלו.

כיצד מתנהלת כלכלת איחוד האמירויות?

איחוד האמירויות עברה מהפכה כלכלית בשנות ה-60 כאשר נמצא שם נפט, לפני כן, הכלכלה שלהם לא הייתה טובה בכלל. מאז גילוי הנפט, העושר שם זורם והאמירויות נחשבת לאחת המדינות העשירות בעולם.

לאחר מכן, בשנות ה-80 התחילה גם התיירות לשגשג ואנשים מכל העולם באים לבקר בדובאי, אבו דאבי ובחריין ולשטוף את עיניהם בכל העושר שסובב את המקומות הללו ולהשתהות למול הארכיטקטורה המרשימה. למשל, בדובאי, אנשים מכל העולם מכירים אותה בשל המגדלים הגבוהים במיוחד שיש בה והמלונות המפוארים בעיר.

כיצד נראה שוק הנדל״ן המקומי של דובאי?

בשנת 2020 מדד מחירי הנדל״ן בדובאי חווה ירידה, אנשים רבים אולי יראו זאת כסימן אזהרה וכסימן שלא כדאי להשקיע שם. אך, זאת עשויה גם להיות הזדמנות נהדרת לקנות השקעות נדל״ן בדובאי במחירים שהם יותר נוחים.

הירידה במחירים של מדד הנדל״ן קשורה למשבר הקורונה העולמי, אשר פגע כמעט בכל בענפי המסחר וגם על דובאי הוא לא פסח. עם זאת, גם טרם הקורונה נרשמה ירידה במחירי מדד הנדל״ן. אולם, כפי שציינו, זו עשויה להיות הזדמנות טובה להשקיע לפני שמדד מחירי הנדל״ן יעלה בחזרה.

כמו כן, חשוב גם לציין שהממשל מאט את קצב הבנייה בדובאי, הבניה של יחידות דיור חדשות מתחילה להצטמק ולכן ההיצע שיהיה בעיר יהיה יותר מוגבל ויכול להיות שזה יגרום לעלייה בביקוש בעוד כמה שנים.

מהן התשואות הצפויות מנדל״ן בדואי?

לפי המומחים בתחום התשואה בהשקעות נדל״ן בדובאי נעה בין 6%-8%. כמו כן, אומרים המומחים, שמעבר לתשואה שנתית צריך לחשוב יותר גם על עליית ערך עם השנים מאחר והתחזיות מראות שתהיה עליית ערך.

הממשלה של דובאי מנהיגה רפורמות ורגולציות הקשורות לויזות ורשיונות לעסקים חדשים יחד עם הפשטות שבה אפשר לעשות עסקים בדובאי, כל אלה מהווים יחד תשתית נהדרת להתפתחות נוספות של שוק הנדל״ן בדובאי.

״ויזת פרישה״ היא ויזה חדשה שהממשל בדובאי מנהיג והיא ניתנת לפנסיונרים שעומדים בתנאים הבאים:

  • על האדם להיות מעל גיל 55ֿ
  • צריכה להיות לו הכנסה חודשית של כ-18,000 ש״ח או שצריך להיות לו הון של כ-930,000 ש״ח או שצריכים להיות לו נכסים בדובאי בשווי של כ-1.8 מיליון ש״ח.
הסיבה לכך שהממשל בדובאי משיק את ״ויזת הפרישה״ היא שהוא מעוניין להפוך את דובאי ליעד פופולארי בקרב פנסיונרים מבוססים מבחינה כלכלית ובכך הם מקווים להקפיץ אף יותר את מספר התיירים בעיר (בני משפחתם של הפנסיונרים שיבואו לבקרם בדובאי).

מיסוי נדל"ן בדובאי

גם המיסוי בדובאי הופך את השקעות הנדל״ן בעיר לנחשקות. מס הרכישה בדובאי עומד על 4%, גם לנכסים למגורים וגם לנכסים מסחריים, והמס צריך להתחלק בין המוכר והקונה. גם המס על שכירויות נמוך והוא עומד על 5% בלבד.

האם שווה להשקיע בנדל״ן בדובאי?

למרות שישנה ירידה במדד מחירי הנדל״ן בדובאי, רוב המומחים בתחום חוזים שתהיה עלייה בעתיד. השקעות נדל״ן בדובאי יכולות להעניק למשקיעים תשואות טובות ובנוסף, ישנו גם צפי לרווחים בטווח הארוך.  השקעות נדל״ן בדובאי עשויות להיות מניבות מבחינה כלכלית ויכול להיות שזה יהיה היעד הבא שישראלים רבים יתחילו להשקיע בו. בכל מקרה, שווה לבדוק עם מומחה בתחום את האפשרויות.

אולי יעניין אותך גם:

ביטחון וחסכון – גישה לחיים

פקטורינג
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *