ראש דיו למדפסת עבור עסקים – כך תחסכו בעלויות

מדפסת היא אחת ה"חברים" הטובים ביותר של אנשי העסקים. היא משמשת להדפסה של מסמכים מרובים הדרושים להתנהלות השוטפת שלו, ולכן בלא מעט מקרים היא פועלת סביב השעון. מעבר לעלות הרכישה הראשונית של המדפסת, צריך לקחת בחשבון שלתפעול מאסיבי עשויות להיות עלויות שהן בהחלט לא פשוטות. מכאן ברור האינטרס של בעל העסק הממוצע לצמצם כמה שאפשר את העלויות, כולל מבחינת ראש הדיו למדפסת. הנה מספר טיפים שיסייעו לסעלי עסקים לעשות זאת.

בחירה נכונה של ראש דיו

בין ראשי הדיו אפשר להבחין בדרכים שונות, מה שגם משפיע על המחיר של כל אחד מהם. האפשרות הראשונה, שלרוב תהיה גם יקרה יותר, היא לבחור בראש דיו מקורי, המיועד למדפסות של חברה – ולרוב גם מדגם ספציפי. למרות המחיר הגבוה, רכישה של ראש דיו מקורי יכולה לספק שקט נפשי ולמנוע נזקים שונים למדפסת. לאורך זמן לכן הבחירה יכולה להיות חסכונית יותר.

אופציה אחרת, נפוצה בכל קנה מידה, היא לרכוש ראש דיו תחליפי. ראש דיו מהסוג הזה יכול לעשות יופי של עבודה, והוא מגיע בהמשך לכך עם תג מחיר זול יותר. מנגד, צריך לזכור שראש דיו שאינו איכותי, או שלא מתאים כלל למדפסת, עלול לחולל יותר נזק מתועלת.

האופציה השלישית היא לרכוש ראש דיו ממוחזר (כמובן שמה שממוחזר כאן הוא המחסנית ולא הדיו). ראשי דיו ממוחזרים יהיו בחירה אקולוגית וגם חסכונית יותר מבחינה כלכלית.

הבעיה היא שזה לא מובטח שאיכות הדיו כאן תהיה משביעת רצון. אפשר להשתמש בראשי דיו ממוחזרים או חליפיים בעיקר כאשר ההדפסה אינה מאסיבית, ולרוב לא מצריכה איכות גבוהה מדי.

שימוש חסכוני בדיו

דרך אחרת להוזיל את עלויות השימוש במדפסת עבור העסק היא פשוט לדעת איך להפחית את השימוש בדיו, בכל הדפסה, עד רמת המינימום האפשרי. למרבה השמחה, יש לא מעט דרכים לעשות את זה. החדשות הרעות יותר הן שרוב המשתמשים לא מודעים לאותן דרכים. הם פשוט לוחצים על "הדפסה", בתוכנה הרלוונטית, ומחכים שהקסם יקרה.

קצרה היריעה מלפרט כאן על כל הדרכים לחיסכון בדיו. בין היתר מדובר כאן על התקנה של גופנים (פונטים) שנחשבים לחסכוניים, הדפסה בשחור לבן את מה שאינו דורש צבע, שיימוש באפשרות "פלט טיוטה" שהאיכות שלה נמוכה.

בכלל, רוב המסמכים שמדפיסים הם די פשוטים – מלל בלבד – ולכן אפשר להדפיס אותם באיכות או ברזולוציה נמוכה, כאשר  הגבוהה צריכה להישמר לתמונות ולגרפים. מומלץ בכל אופן לבצע בחינה מקיפה של המסמך שמדפיסים (האם באמת צריך להדפיס את כולו?), כאשר יש תוכנות שיכולות לבצע את האופטימיזציה הזו עבורכם.

וכמובן לחפש הצעות משתלמות

ראשי דיו למדפסת ניתן למצוא כיום בלא מעט חנויות, בין אם חנויות העוסקות במכירת ראשי דיו למדפסת בלבד, חנויות מחשבים או חנויות לציוד משרדי. התוצאה היא תחרות לא פשוטה, שאחת ההשלכות שלה היא טווח די רחב של מחירים. מכאן נובע שבעל העסק המעוניין לחסוך יכול בהחלט לבצע בדיקות שונות בין החנויות ולהשוות מחירים לפני שהוא מחליט איפה לרכוש את ראשי הדיו. כיום בעידן האינטרנט אפשר לעשות את זה גם בלי לצאת מפתח בית העסק, ומכאן שאין צורך להתאמץ יותר מדי.

מה שעוד מומלץ לעשות הוא לנסות ולאתר מבצעים נקודתיים, שמקלים מאד על התמונה הפיננסית. יש חנויות שמאפשרות הנחה על רכישה של ראש דיו שני, מבצעי 1+1, מחיר מוזל ברכישה מעל סכום מסוים וכן הלאה. כלל האצבע הוא שככל שבעל העסק יהיה יותר עירני ואקטיבי בחיפוש שלו, כך גדלים הסיכויים שהוא יוכל למצוא את ראש הדיו במחיר הזול ביותר האפשרי.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *