טסים לאירופה? עלויות השכרת רכב באירופה

השכרת רכב נחשבת לחלק בלתי נפרד מטיולים רבים באירופה, ולא קשה להבין מדוע: רכב מאפשר לנו מקסימום שליטה בטיול שלנו (אנחנו לא צריכים להתבסס על תחבורה ציבורית שעלולה להיות מוגברת), מציע לנו את האופציה להתאים את הטיול לרצונות שלנו וגם לחסוך זמן או אפילו כספים. אלא שגם ההשכרה הזו כרוכה בתשלום, המחושב לרוב על פי יום השכרה.

הכתבה הבאה תאפשר לכם לדעת, פחות או יותר, מהן העלויות הצפויות עבורכם בעת השכרת רכב באירופה.

הגורמים המשפיעים על המחיר

טווח המחירים של השכרת רכב באירופה, עליכם להבין כבר בנקודת ההתחלה, הוא מאד רחב. לכן אי אפשר להעניק לכם תשובה חד משמעית לגבי העלויות שיידרש מכם לשלם – מה גם שהמחירים משתנים בכל עיר ועיר.

יש מקומות בהם תוכלו לשכור רק במחיר של כמה מאות שקלים בשבוע, ולעומתם אחרים בהם המחיר יעמוד על כמה מאות שקלים ליום, ולכן בטיול ממוצע אתם עשויים לשלם סכום בן ארבע ספרות על הרכב.

מה שחשוב יותר לדעת הוא שמחיר הרכב תלוי בהרבה מאד גורמים. זה מתחיל עם סוג הרכב: הקטגוריה שהוא משתייך אליה (ברוב החברות בוחרים קבוצת רכב ולא רכב ספציפי), השאלה אם הוא ידני או אוטומטי (רכב ידני יהיה זול בצורה משמעותית), מספר הדלתות, האבזור הפנימי וכן הלאה.

מכאן נובע שיכולת הבחירה קיימת גם קיימת, כשאפשר להתאים את הרכב לצרכים. רבים מחליטים להתפשר בחלק מהאלמנטים של הרכב, מה שמוזיל עבורם את המחיר. ההחלטה הנכונה היא כזו שמשלבת במידה מסוימת את הצרכים העיקריים של הנוסעים עם מחיר אטרקטיבי: אחרי הכול, אם מתפשרים בכל ההיבטים ומקבלים רכב שלא נוח או בטוח לנהיגה, יכול מאד להיות שהשכרת הרכב תהפוך למשתלמת הרבה פחות.

חשוב לשים לב בכל מקרה מה כולל הסכם השכרת הרכב, ולהיזהר מליפול ללא מעט מלכודות פיננסיות שהוא מציב. יש בהסכמים רבים סעיפים בעייתיים שעלולים להביא לקנסות מכובדים: כך למשל החזרה של הרכב עם מיכל דלק שאינו מלא, מעבר של מספר הקילומטרים המקסימלי המותר עם הרכב, מעבר אסור בין מדינות שונות ועוד. רצוי להצטייד בביטוחים מקיפים שיעניקו שקט נפשי, כשרבים בוחרים להוסיף ביטוח לביטול השתתפות עצמית. הוא אמנם מייקר את עלות הביטוח הראשונית, אבל עשוי לחסוך הרבה מאד כספים במקרה של תאונה או פגיעה ברכב, חלילה.

אז איך בוחרים?

רכב משמש לרוב למעבר בין ערים שונות או אפילו מדינות, כך שיש מקום למחשבה מהו המקום הטוב ביותר לשכור אותו. אם יש מדינה בה המחירים של השכרת הרכב זולים בצורה משמעותית, אפשר לתכנן את הטיול כך שאיסוף הרכב יהיה ממנה.

על אותו עיקרון חשוב לראות מהן עלויות הטיסה ליעדים שונים, שמשפיעות כמובן על העלות הכוללת של הטיול. לפעמים תהיה הלימה בין מחירי הטיסות למחירי השכרת הרכב ביעד מסוים, אבל לא תמיד. ואגב, קחו בחשבון שהשכרת הרכב בשדה התעופה אמנם נוחה יותר לביצוע ברוב המקרים, אבל היא מייקרת כמעט תמיד את מחיר השכרת הרכב.

עוד משהו שצריך לשים אליו לב הוא שההבדלים במחירים קיימים בהחלט בין חברות וסוכנויות שונות להשכרת רכב. לכן המלצה מועילה תהיה להשקיע את הזמן ואת המאמצים הלא כל כך גדולים בביצוע השוואת מחירים השכרת רכבים באירופה בין מספר חברות, השוואה שאפשר כיום לעשות ביתר קלות באמצעות האינטרנט.

חשוב לשים לב שגם במקרה הזה לא רק המחיר צריך לקבוע. אם מאחורי הצעת מחיר זולה מסתתרת חברה לא אמינה, שלא מעניקה שירותים חיוניים או ביטוחים ראויים על הרכב, יכול להיות שמה שנראה זול יהפוך בפועל ליקר.

לקריאה באותו הנושא: השוואת מחירי קראוונים לטיול
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *