מחשבונים לאתר – איך זה עוזר לכם?

אתרי אינטרנט רבים משתמשים במחשבוני עזר שונים המסייעים לגולש לבצע פעולות חשבוניות הקשורות לתוכן האתר. אתרים אלה גילו את השימושיות הרבה של מחשבונים אלה אשר עונים על צרכי הגולשים. אתר שמספק שירות של מחשבונים מייצר רושם של אתר רציני ומקצועי בעיני הגולש. במאמר זה נראה התועלת הרבה שבעלי אתרים יכולים להפיק משימוש במחשבונים לאתר.

סוגי מחשבונים

דוגמאות למחשבונים לאתר ברשת ניתן למצוא באתרי בריאות המציעים לגולש מגוון מחשבוני בריאות, כגון: מחשבון המחשב את המשקל האידיאלי,  חישוב הסיכון לחלות בהתקף לב ואף מחשבון הריון. אתרים העוסקים בנושאי כלכלה, עסקים וכספים משתמשים במחשבונים פיננסיים שונים כגון מחשבון הלוואות, קרנות נאמנות ופנסיה. אתרי חברות השמה, תעסוקה וזכויות עובדים משתמשים במחשבוני שכר שונים שיסייעו לכם לבדוק מהו שכר הנטו המגיע לכם מתוך שכר הברוטו לאחר הניכויים השונים ומה השכר המגיע לכם בהתאם לתפקידכם וניסיונכם המקצועי וכן מחשבון דמי הבראה.

 מחשבון ככלי שיווקי עבוכם

תארו לכם סיטואציה הבאה: אתם מעוניינים לפתוח תכנית חסכון חדשה ואתם קוראים באתר עסקי כלשהו מידע רלוונטי בתחום תכניות החיסכון, האתר מספק מידע מעניין וחשוב אך בסופו של דבר לאחר קריאת כל מידע אנו צריכים לבצע השוואה של תכניות חסכון השונות על ידי חישובן. דמיינו לכם כמה נוח יהיה לגולש אם באותו אתר יהיה מחשבון זמין שיבצע עבורו את כל החישובים הרלוונטיים. כך אתם מאריכים את זמן שהייתו של הגולש באתר בכך שיבצע את החישוב באתרכם ולא יצטרך לנדוד לאתרים או גורמים אחרים. בנוסף לזה אתם גם מרוויחים את הערכתו על איכות האתר וסביר להניח שבעקבות זאת הוא יחזור אליו בשנית ואף ימליץ עליו לאחרים.

יתרון נוסף של מחשבונים לאתר מבחינה שיווקית הוא השימושיות המתמשכת שלהם. בניגוד למידע המתפרסם בכתבות שהוא לרוב בר חלוף, המחשבון הוא כלי עזר שכמעט תמיד יהיה כלי פרקטי ושימושי. ברגע שהגולש יודע שבאתר שלכם לצד המידע יש מחשבון, יש סיכוי רב שהוא ישים אותו במועדפים וישתמש בו בעת הצורך. כל שכן אם המחשבון שפיתחתם הוא ייחודי לתחום, כך יגדל הסיכוי שתצברו לכם קהל גולשים נאמן אשר ישתמש בו.

ככל שתשקיעו יותר במחשבון ובייחודיות שלו כך תזכו בהערכה גדולה יותר מקרב הגולשים. אתם בעלי חברת מזון המספקת מגוון מוצרים? למה שלא תספקו מחשבון מוצרים באתרכם שבו הלקוח יוכל לחשב מראש את סל הקניות שלו, שקיפות כזאת מצד החברה תזכה אתכם בהערכה גדולה מצד הלקוחות.

שימוש במחשבונים באתר

רצוי גם שתמקמו את המחשבונים באזורי מפתח באתר, אם זה בתפריט העליון שהוא נגיש לכל ואם זה לצד תתי התחומים או הכתבות הרלוונטיות באתר. לדוגמא: העליתם כתבה בנושא על חשיבות תכנון קרן הפנסיה? צרפו לצד כתבה זו את מחשבון הפנסיה. הגולשים מחפשים בסופו של דבר את הפואנטה שבעניין, ככל שתהיו ממוקדים יותר בצרכים של הגולש כך הפופולאריות של אתרכם תגדל.

לסיכום,  מחשבונים לאתר יכולים להיות כלי עזר מצוין להגדלת קהל הגולשים שלכם עקב השימושיות שלהם ובכך שהם מעניקים לאתר רושם של מקצועיות ורצון אמתי להשקיע בגולש. שימוש במחשבונים אלה מומלץ בכל אתר שעוסק בתחום הכולל חישובים כלשהם.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *