אימון עסקי- להצמיח את העסק שלך

המודעות הגוברת להצלחה בעולם העסקים התחרותי של ימינו משפיעה על כל איש עסקים באשר הוא. כשהסטנדרטים עולים, הצורך לרצות את הלקוחות הופך למרכזי עוד יותר.. ומה אם אין למנהל את התכונות הנדרשות להצלחה? ובכן, זה לא דבר שאימון מקצועי לא יכול לפתור.

בשנים האחרונות, יחד עם העלייה הכוללת בענפי האימון ("קואצ'ינג") השונים, עלה קרנם גם של האימונים העסקיים. אינספור אנשים הקשורים לעולם העסקי, בין אם מנהלים ובין אם עובדים מן המניין, לוקחים לעצמם מאמן שיסייע להם לשפר את כל מה שדרוש תיקון.

בדרך כלל, תהליך אימון עסקי משמעותו אחת: הצמחה קדימה של העסק, על כל המשתמע מכך.

על אימונים עסקיים

אימון עסקי מבוסס על הדרכה אישית של "מאמן", שעובד עם יחיד או קבוצה קטנה, מנסה לעמוד על הקשיים עימם הם מתמודדים בניהול העסק ומציע כלים מעשיים לשיפור. ההיבט החשוב פה הוא ההיבט המעשי: האימון אינו סתם הרצאה פרונטאלית הניתנת לקבוצה של אנשים, אלא תהליך הדרגתי וממוקד.

אימון עסקי הוא למעשה תחום בתוך עולם האימון האישי – והינו למעשה אימון אישי המתמקד בשיפור תוצאות העסק, שיפור היכולת הניהולית, שיפור יכולת השיווק ולמעשה כל נושא אחר הקשור לעסקים.

נקודת המוצא החשובה כל כך היא שלכל מנהל צרכים ייחודיים ומאפיינים שונים בתכלית. על המאמן האישי לנתח את אלה, כמו גם את אופי הארגון בו עובד אותו מנהל. במילים אחרות: ההדרכה מצריכה היכרות קרובה של המאמן עם הלקוח, כך שמה שמתאים לאדם אחד לא בהכרח יתאים לחברו.

הנושאים הנכללים באימון עסקי

אז כיצד האלמנט המעשי הזה בא לידי ביטוי באימון האישי? נכון, זו טעות להגיד שאין הרצאות "תיאורטיות" באימון כזה: הרי צריך לתת קווים כלליים להצלחה.

אולם, אימון עסקי טוב חייב לכלול גם סדנאות (אישיות או קבוצתיות), סימולציות ותרגול רב של המתאמן- במהלך האימון עצמו, אבל בעיקר בין המפגשים. כך גם ניתן לאמוד את ההתקדמות שלו.

באשר לנושאים האפשריים, הרי שהם מגוונים בהחלט, ותוכנם הספציפי נקבע בהתאם למהות האימון ולצרכי הלקוח. ברמה הכללית, ניתן לציין ניהול זמן יעיל, חלוקת עבודה, יצירת קשרים, תקשורת בין אישית, ניהול של מספר משימות בו זמנית וכן הלאה.

כיצד בוחרים מאמן עסקי?

כפי שכבר רמזנו, לא קשה למצוא היום מאמנים אישיים אשר מגדירים את עצמם כ"מאמנים עסקיים"- הדרישה הגוברת לבעלי מקצוע אלה מביאה לכך. כתוצאה מכך, רצוי מאד להשקיע את מירב המאמצים בבחירתו של מאמן שיהיה גם בעל מוניטין ורזומה מרשים בתחום של אימון עסקי, אבל גם שיתאים ללקוח באופן מושלם.

כנות וכימיה טובה הם מרכיבים הכרחיים לצורך הצלחה באימון עסקי- אולם הם גם לא מובנים מאליהם. לכן, חשוב מאד למתאמן לעקוב אחר ההתקדמות האישית שלו ביחס ליעדים שהוצבו להם בתחילת הדרך, ולפעול בהתאם.

במקרים רבים, חוסר הצלחה של אימון מסוג זה נעוצה בעובדה שהמאמן פשוט לא מתאים ללקוח שלו. אז, כמובן, שלא בושה לנסות מאמן אחר.

מידע נוסף: על אימון אישי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *